Policja złapała pijanego kierowcę. Powiadomił ich jego syn

0
743

Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, którego zatrzymano do kontroli trzeźwości w gminie Orzysz – podała w czwartek warmińsko-mazurska policja. Funkcjonariuszy wezwał syn kierowcy..

O nietrzeźwym kierowcy osobowego audi zawiadomił policję telefonicznie pełnoletni syn mieszkańca gminy Orzysz. Poinformował on, że jego pijany ojciec wsiadł do samochodu i pojechał do znajomego. Jak relacjonował, chciał zabrać mu kluczyki, ale się nie udało.Według funkcjonariuszy, którzy pojechali na tę interwencję, kierujący audi 49-latek ledwo trzymał się na nogach. Miał bełkotliwą mowę i problem z utrzymaniem równowagi. Badanie trzeźwości wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

– Zgłaszający w rozmowie z funkcjonariuszami dodał, że ojciec od dłuższego czasu nadużywa alkoholu i stwarza w ten sposób problemy. Informując policję, syn chciał najwyraźniej uniknąć tragedii na drodze, której sprawcą mógł być jego pijany ojciec – przekazała policja.

Kierujący audi będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres 15 lat.

ŹRÓDŁO: PAP

BRAK KOMENTARZY