Podwójne zabójstwo w Ostródzie. Córka zamordowanego małżeństwa zatrzymana

0
460

Policjanci z Ostródy zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mogło dojść do niepokojącego zdarzenia. Niestety zgłoszenie się potwierdziło. Po tym jak funkcjonariusze siłowo weszli do wnętrza wskazanego mieszkania, w jednym z pomieszczeń na podłodze zauważyli ciała kobiety i mężczyzny. 

W środę (28.02.2024r) około południa oficer dyżurny ostródzkiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie z prośbą o przeprowadzenie interwencji w jednym z mieszkań przy ul. Demokracji w Ostródzie.

Zgłaszający poinformował, że właściciel mieszkania nie pojawił się w miejscu swojej pracy, co wydało mu się dziwne. Nie miał możliwości wejścia do środka jego mieszkania, a po tym jak zajrzał przez okno, nabrał podejrzeń, że mogło tam wydarzyć się coś niepokojącego. Policjanci w trakcie interwencji, w obawie o to, że w środku mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy, podjęli decyzję o konieczności siłowego wejścia do mieszkania – informuje Michał Przybyłek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. 

Wewnątrz, w jednym z pomieszczeń, na podłodze ujawnili ciała dwóch osób. Jak się okazało było to małżeństwo, 49-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna. Oboje posiadali liczne rany cięte, kłute i rąbane. Na pomoc medyczną było już za późno, a okoliczności tego zdarzenia wskazywały na to, że doszło do podwójnego zabójstwa.

W związku z powyższym na miejsce została zadysponowana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z zespołem techników kryminalistyki, którzy pod nadzorem trojga prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Ostródzie pracowali na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych.

Dodatkowo dla stanu osobowego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie został ogłoszony alarm, w celu jak najszybszego ustalenia okoliczności zabójstwa i jego sprawcy. Do działań zostali zaangażowani również policjanci Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

Na podstawie zbieranych z każdą godziną nowych ustaleń, wieczorem w pobliskiej miejscowości w okolicy Ostródy policjanci zatrzymali 27-letnią córkę pokrzywdzonych. W wyniku szeroko zakrojonych działań i zaangażowaniu policjantów, odnalezione i zabezpieczone zostały narzędzia, które miały posłużyć do popełnienia zbrodni.

Zgromadzone dotychczas informacje wskazują na udział zatrzymanej kobiety w tym tragicznym zdarzeniu. W chwili zatrzymania kobieta była trzeźwa, zachowywała się spokojnie i nie stawiała oporu.

Jeżeli ustalenia policjantów i prokuratury się potwierdzą, kobiecie może zostać przedstawiony zarzut podwójnego zabójstwa, co będzie również skutkowało wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za taki czyn sprawcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności podkreśla Przybyłek. 

BRAK KOMENTARZY