Podsumowanie weekendu na drogach regionu

0
518

Policjanci w miniony weekend (08-10.04.2022r.) pracowali na miejscu 8 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 8 zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do 124 kolizji drogowych i ujawnili 37 nietrzeźwych kierujących.

Braniewo

W piątek (08.04.2022r.) funkcjonariusze skontrolowali 32 pojazdy. Spośród wszystkich kontroli aż 24 były związane z nadmierną prędkością. Za popełnione wykroczenia nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani mandatami, których wysokość znacznie wzrosła wraz z tegoroczną zmianą przepisów.

Tego samego dnia (08.04.2022r.) policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej na jednej z braniewskiej ulic. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierowca nissana nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do zderzenia. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze ukarali sprawcę kolizji mandatem w wysokości 1050 złotych.

Działdowo

Policjanci ruchu drogowego z Działdowa podczas patrolu na terenie gminy Płośnica zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Zdarzenie miało miejsce w Gródkach w piątek (08.04.2022r.). Pojazdem kierował 32-letni mieszkaniec Lidzbarka pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.  Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz obligatoryjnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

W tym samym dniu (08.04.2022r.) na terenie Działdowa doszło do groźnego zdarzenia z udziałem autobusu. Kierujący pojazdem dostawczym marki Fiat Ducato wyjeżdżając z parkingu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu drogą autobusowi marki Mercedes Sprinter. Kierujący Fiatem uderzył w autobus, w wyniku czego ten przewrócił się na bok. Obecna na miejscu Straż Pożarna postawiła autobus na koła. Podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał. Sprawcę kolizji, 29-letniego mieszkańca Mławy, policjanci ukarali mandatem w wysokości 1500 złotych.

W sobotę (09.04.2022r.) w miejscowości Burkat w gminie Działdowo policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Alfa Romeo. 44-latka poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2,5 promila. Funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę mieszkańcowi gminy Działdowo.

Z kolei w niedzielę (10.04.2022r.) funkcjonariusze ruchu drogowego podczas interwencji dotyczącej pojazdu, który wjechał do rowu ujawnili nietrzeźwego kierującego. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Filice w gminie Działdowo. Kierujący autem marki Ford Fiesta miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Także w tym przypadku 74-letniemu mieszkańcowi gminy Dąbrówno policjanci uniemożliwili dalszą jazdę.

Obaj ww. nietrzeźwi kierowcy za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Giżycko

W sobotę (09.04.2022r.) ok. godz. 11:55 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło w Giżycku. Na miejscu funkcjonariusze zastali samochód osobowy marki fiat tipo, którym kierował 56-letni mieszkaniec Giżycka oraz motocykl Yamaha, którym kierował 26-latek. Z wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca fiata wyjeżdżał z parkingu i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu motocykliście. Kierowca motocykla z obrażeniami kończyn dolnych trafił do szpitala. Na szczęście wstępne obrażenia okazały się niewielkie. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Iława

Do pierwszego z zatrzymań doszło w piątek (08.04.2022r.) w gminie Susz. Funkcjonariusze zauważyli kierującego, który podczas jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że kierujący nie posiada prawa jazdy. Samochód został przekazany właścicielce.

Natomiast kilka godzin później po zgłoszeniu przez świadka policjanci interweniowali w Lubawie. Zgłaszający oświadczył, że pijany kierowca wyjeżdża z parkingu i miał problem z trafieniem kluczem do zamka. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali kierowcę. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem 46-latka wskazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi.

Tymczasem lekarz SOR-u poinformował o kobiecie, która przyszła z dzieckiem potrąconym przez samochód. Okazało się, że kierująca kią nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej na przejściu dla pieszych doprowadzając do najechania na jej prawą stopę. Następnie kierująca przetransportowała pokrzywdzoną do domu. Policjanci w trakcie czynności zatrzymali prawo jazdy 39-latce.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został ukarany mandatem. Mężczyzna wjechał na strzeżony przejazd kolejowy pomimo opadających już rogatek. Kiedy zamknęły się szlabany cofając uszkodził je. 51-latek za spowodowanie zagrożenie został ukarany mandatem w wysokości 1020 złotych.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali kierującego skodą. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W trakcie czynności policjanci w samochodzie ujawnili środki odurzające a kierowca przyznał się, że je zażywał. W związku z powyższym została od mężczyzny pobrana krew do badania. Funkcjonariusze zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy, a mieszkańca Iławy osadzili w policyjnej celi.

Kętrzyn

W piątek (08.04.2022r.) około godz. 16:00 policjanci z Komisariatu Policji w Korszach w miejscowości Łankiejmy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało pond 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Natomiast w niedzielę (10.04.2022r.) o godz. 22.00 w Kętrzynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volvo. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 32-latka wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna  w ogóle nie posiada uprawnień.

W piątek (08.04.2022r.) około godziny 18:00 orneccy funkcjonariusze na terenie gminy Orneta kontrolowali rowerzystę. 55-letni mieszkaniec gminy Orneta kierował rowerem mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Podróż rowerzysty zakończyła się mandatem w kwocie 2500 złotych. Rower został przekazany osobie wskazanej.

Lidzbark Warmiński

W piątek (08.04.2022r.) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Ornecie podczas patrolu zauważyli kierującego, który nie zastosował się do znaku „zakaz zatrzymywania się”, a następnie odjechał. Policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Audi do kontroli, która jak się okazało wykazała szereg innych wykroczeń. Kierujący 25-latek, mieszkaniec Ornety nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Natomiast pojazd, którym kierował nie posiadał ubezpieczenia OC oraz wymaganego wyposażenia. Za szereg wykroczeń 25-latek został ukarany mandatami w łącznej kwocie 1800 złotych.

W niedzielę (10.04.2022r.) przed godziną 13:00 funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Lidzbark Warmiński na drodze krajowej w powiecie lidzbarskim kontrolowali rowerzystę. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 49-letni mieszkaniec powiatu lidzbarskiego został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych, rower przekazano osobie wskazanej.

BRAK KOMENTARZY