Początek procesu o usiłowanie zabójstwa pod Olsztynem. Zadał trzy ciosy nożem

0
339

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Vladimira S. oskarżonego o usiłowanie zabójstwa kobiety w jednej z miejscowości pod Olsztynem.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść w dniu 29 marca 2023 r. w jednym z zakładów pracy na terenie gminy Dywity.

Według ustaleń prokuratora oskarżony oraz pokrzywdzona kobieta pracowali razem i od pewnego czasu byli parą.

Gdy kobieta postanowiła zakończyć związek, spotkało się to z niezadowoleniem oskarżonego. Vladimir S. krytycznego dnia, 29 marca 2023 r. około godz. 20, przyszedł do zakładu pracy i zaatakował pokrzywdzoną nożem. Mężczyzna zadał kobiecie trzy ciosy nożem – dwa w udo oraz jeden w okolice jamy brzusznej – informuje Adam Barczak, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Zdaniem prokuratora Vladimir S. usiłował dokonać zabójstwa pokrzywdzonej.

Nie doszło do tego wyłącznie dlatego tylko z uwagi, że kobieta skutecznie się broniła. Z pomocą przyszli jej inni pracownicy zakładu, którzy odciągnęli go od pokrzywdzonej i obezwładnili. Na koniec udzielili pomocy zranionej kobiecie.

Proces Vladimira S. właśnie się rozpoczął przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony w pierwszym dniu procesu nie kwestionował swojego udziału w tym zdarzeniu.

W złożonych przed sądem wyjaśnieniach zapewniał, że chciał tylko postraszyć pokrzywdzoną nożem i nigdy nie chciał zrobić jej krzywdy. Sąd Okręgowy w Olsztynie w tym samym dniu przesłuchał także kilkoro świadków, w tym pokrzywdzoną kobietę – dodaje Barczak.

BRAK KOMENTARZY