Początek procesu mężczyzny oskarżonego o zabójstwo brata

0
351

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces mieszkańca Szczytna oskarżonego o zabójstwo swojego brata.

Do zdarzenia tego miało dojść w dniu 6 listopada 2021 r. na terenie jednej z posesji w Szczytnie. Według ustaleń śledczych, Tomasz S., działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia swojego brata, miał zadać mu liczne, o znacznej sile, uderzenia rękoma i kopnięcia nogami w głowę. Następnie oskarżony miał wywlec z mieszkania nieprzytomnego i krwawiącego brata i pozostawić go w niskiej temperaturze na zewnątrz przed wejściem do budynku, gdzie nastąpił zgon mężczyzny.

Pokrzywdzony zmarł w wyniku utraty krwi z obrażeń głowy oraz wychłodzenia organizmu. Obaj mężczyźni przed tym tragicznym zdarzeniem mieli spożywać alkohol. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Szczytnie w połowie 2022 r. skierował do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi S. oskarżonemu o dokonanie zabójstwa swojego brata

Proces Tomasza S. rozpoczął się w dniu 12 sierpnia 2022 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień, wobec tego sąd odczytał jego wyjaśnienia z postępowania przygotowawczego. Tomasz S., odpowiadając na pytania sądu, przyznał się jedynie do pobicia brata, ale nie do dokonania jego zabójstwa. W pierwszym dniu rozprawy sąd rozpoczął także przesłuchania świadków oraz odebrał w drodze wideokonferencji ustne uzupełniające opinie od biegłych psychiatrów i psychologa.

Sąd odroczył rozprawę w tej sprawie do 25 października 2022 r.

BRAK KOMENTARZY