Początek procesu dwóch braci oskarżonych o zabójstwo w Olsztynku

0
294
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Stanisława N. i Łukasza O. oskarżonych o zabójstwo mieszkańca Olsztynka. Obaj mężczyźni nie przyznają się do winy.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 17 na 18 lutego 2021 r. w jednym z mieszkań w Olsztynku. Według ustaleń prokuratora, oskarżeni bracia Stanisław N. i Łukasz O. feralnego dnia spożywali alkohol razem ze swoim znajomym – znacznie starszym od siebie mężczyzną. W pewnym momencie obaj oskarżeni, mieli z błahego powodu zacząć kopać znajomego po całym ciele, a także mieli zadać mu kilka uderzeń w głowę różnymi przedmiotami, w tym siekierą. W ocenie prokuratora, oskarżeni, chcieli w ten sposób zabić tego człowieka.

Pokrzywdzony mężczyzna od tych ciosów doznał szeregu rozległych obrażeń ciała i zmarł.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie w dniu 30 maja 2022 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi O. i Stanisławowi N. oskarżonym o dokonanie zabójstwa mężczyzny.

W odniesieniu do Stanisława N. prokurator przedstawił mu również zarzuty kierowania groźby pozbawienia życia wobec świadka zabójstwa oraz stosowania wobec niego przemocy fizycznej z użyciem siekiery.

Proces Stanisława N. i Łukasza O. rozpoczął się właśnie przed Sadem Okręgowym w Olsztynie. Obaj oskarżeni w pierwszym dniu procesu nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili złożenia wyjaśnień. W związku z tym sąd odczytał wyjaśnienia złożone przez oskarżonych jeszcze w trakcie postępowania prokuratorskiego.

W pierwszym dniu rozprawy sąd przesłuchał jednego ze świadków, a także biegłych psychiatrów i psychologa, którzy sporządzili opinię psychiatryczno-psychologiczną dotyczącą obu oskarżonych.

Z uwagi na konieczność przesłuchania kolejnych świadków oraz biegłego z zakresu medycyny sądowej rozprawa została odroczona do 18 listopada 2022 r.

BRAK KOMENTARZY