Płyną wnioski. Ponad 3 mln wniosków o 500+ i Dobry Start

0
264

W ciągu dwóch tygodni złożonych zostało ponad 2,1 mln wniosków o świadczenie 500+ i 1,2 mln wniosków do programu Dobry Start – wynika z danych MRPiPS.

Wśród województw liderem pod względem liczby złożonych wniosków jest Śląsk.

„Dzięki promocji składania wniosków droga elektroniczną zwiększyła się ich liczba. Za pierwsze dwa tygodnie lipca w roku 2018 było ich 195, a teraz 1650” – wylicza dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Skoczowie Edyta Godziek. „Najwięcej wniosków spłynęło w pierwszym tygodniu” – dodaje.

Od 1 lipca świadczenie Rodzina 500+ przysługuje na każde dziecko do 18 r.ż. bez kryterium dochodowego. Od tego dnia wnioski można składać elektronicznie. Od 1 sierpnia będzie to możliwe także w formie tradycyjnej – papierowej. Po rozszerzeniu formuły programu Rodzina 500+ wsparciem objętych będzie 6,8 mln dzieci.

Świadczenie Dobry Start to 300 zł wsparcia i przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia 24 lat. Od 1 sierpnia wnioski będą mogli składać także uczniowie szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych.

Źródło: Serwis PAP

BRAK KOMENTARZY