“Piotruś Pan” dla każdego! Nowy spektakl w Teatrze Lalek

0
766

24 listopada swoją premierę będzie miał “Piotruś Pan”, oparty na motywach powieści, której autorem jest J.M. Barrie. Dziś (21 listopada)  natomiast podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Olsztyńskim Teatrze Lalek zaprezentowano główne założenie i pomysł na spektakl, który został sfinansowany z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.  

Historia „Piotrusia Pana” pełna jest przygód, inscenizacja poprzeplatana zostanie tematami dziecięcej zabawy, dorosłości oraz miłości. Swoją adaptację przygotowuje Andrzej Bartnikowski – dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek. Zaprasza on do Nigdyli, gdzie “na niby” i “naprawdę” mogą znaczyć to samo. Spektakl będzie okazją do poznawania mapy dziecięcego umysłu i wyobraźni. Reżyser do tej realizacji zaprosił znany olsztyńskiej publiczności zespół twórców, który wraz z Wendy przenosi nas na wyjątkową wyspę Piortusia Pana.

– Jest to piękna opowieść skierowana do dzieci, które już mają to poczucie humoru. Jest to barwna historia o wyobraźni, a my jako twórcy chcieliśmy na tej wyobraźni zagrać i uruchomić ją u widzów – podkreślił Andrzej Bartnikowski

Spektakl jest darmowy, jednak należy posiadać wejściówki. Darmowe bilety na spektakle w Audytorium Maximum przysługują w pierwszej kolejności mieszkańcom Alei Wojska Polskiego w Olsztynie. 

Spektakl „Piotruś Pan” zostanie zagrany w dniach  1 grudnia (godz. 16:00 i 18:00)oraz 2 grudnia (godz.12:00) będzie prezentowany w Audytorium Maximum. Przedstawienie adresowane jest przede wszystkim do Olsztyńskich Małych Widzów.

Wejściówki można odebrać w Kasie OTL od 27 listopada – 30 listopada w godzinach 17:00 – 19:00 (lub do wyczerpania miejsc). Ilość miejsc ograniczona, nie obowiązuje rezerwacja. Jedna osoba może odebrać w kasie maksymalnie 4 bilety! Więcej informacji udziela Biuro Organizacji Widowni: 89 538 70 30

Twórcy spektaklu:

ANDRZEJ BARTNIKOWSKI – dramatopisarz, reżyser teatralny, pisarz. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie (Wydział Reżyserii Dramatu). Prowadzi Pracownię Dramatu w OTL. W latach 2005-2007 pełnił funkcję sekretarza literackiego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, koordynując między innymi cykl “Dramat w działaniu”. Od 2015 r. dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek. 

MONIKA WÓJCIK /  scenografia
Scenograf, malarka, projektantka wnętrz, designerka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku z wyróżnieniem oraz Studium Architektoniczno-Budowlane. Właścicielka „Ikadesign studio”, autorka publikacji w magazynie o wnętrzach i designie „Brakujący element”, współautorka magazynu o wnętrzach, sztuce i designie „Because design”. Autorka wielu wystaw malarskich.

MARIA RUMIŃSKA / muzyka
Autorka muzyki oraz opracowań muzycznych. Laureatka nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury 2015. Od 2007 roku należy do zespołu muzyki celtyckiej Shannon oraz od 2013 współtworzy również wariant
z orkiestrą kameralną – Celtic Rivers Orchestra (orkiestracja – Zbigniew Namysłowski) w których gra na melodeonie, śpiewa oraz aranżuje. W 2009 roku, wraz z mężem założyła zespół wykonujący pieśni w wymarłej gwarze warmińskiej – Hoboud.
Uczestniczyła wokalnie i instrumentalnie w zespołach muzyki etnicznej oraz jazzowej
i około-jazzowej. Uczestniczy niemal co roku w Jazz Campingu Kalatówki.

MARCIN RUMIŃSKI / muzyka
Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, wokalista.
Lider i założyciel zespołów SHANNON (od 1994) i HOBOUD (zał. 2008 – III folkowy fonogram roku 2009). Specjalizuje się w grze na ludowych instrumentach. Prócz twórczości zawierającej się w działalności zespołu realizuje się jako producent muzyczny, realizator nagrań i twórca opraw muzycznych filmów, spektakli teatralnych, słuchowisk radiowych oraz  imprez kulturalnych i firmowych.

WITOLD JUREWICZ / choreografia

Nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: choreografia), Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu (PPSKAK) w Kaliszu i kursów instruktorskich z tańca współczesnego w całym kraju. Założyciel, dyrektor artystyczny i choreograf Teatru Tańca Alter.

MARLENA BEŁDZIKOWSKA / choreografia
Dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Z tańcem  związana od najmłodszych lat. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w zespole młodzieżowym tańca klasycznego „PARADA” w CK Zamek w Poznaniu, później w zespole tańca nowoczesnego w DK Dąbrówka i w  zespole tańca współczesnego „ALTER” w Kaliszu, którego założycielem i dyrektorem artystycznym jest Witold Jurewicz.

MAGDALENA GAJEWSKA / reżyseria świateł
Absolwentka wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego poznańskiej ASP oraz Wydziału Scenografii ASP w Krakowie. Od 2006 roku scenograf Teatru Wybrzeże. Laureatka wyróżnienia w konkursie Centrum Scenografii Polskiej za “prostotę i trafne zastosowanie kotrastu w obrazie współczesnej wsi w scenografii do “Konopielki” Redlińskiego w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku, nagrody im. Teresy Roszkowskiej przyznawanej przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu ITI. Podczas IV Festiwalu Prapremier – otrzymała nagrodę jury za scenografię do przedstawienia “Plastelina” Wasilija Sigariewa w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

PATRYCJA ZDANEWICZ / animacje
Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych, na Wydziale Sztuki.  W toku studiów brała udział w powstaniu animacji „Mag. Rzecz o Abramowskim” w ramach Kooperatywy filozoficzno-artystycznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Obecnie pracuje w Olsztyńskim Teatrze Lalek, w Pracowni Plastycznej.

KATARZYNA SCHULZ / animacje
Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyplom w pracowni animacji dr. Antoniego Grzybka uzyskany w 2016 roku. W toku studiów brała udział w powstaniu animacji „Mag. Rzecz o Abramowskim” w ramach Kooperatywy filozoficzno-artystycznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Pracowała w Studiu Filmów Animowanych Trefl, gdzie tworzyła scenografię do serialu „Rodzina Treflików”. Obecnie pracuje w Olsztyńskim Teatrze Lalek, w Pracowni Plastycznej. Jej animacje lalkowe prezentowane były na ogólnopolskich festiwalach filmowych. Otrzymała wyróżnienie za teoretyczną pracę magisterską “Potencjalny odbiorca dzieła sztuki. Problemy z odbiorem sztuki współczesnej” w IV edycji Projektu Edukacja Artystyczna 2018.

 

BRAK KOMENTARZY