Oszukali 12 tys. osób w całym kraju

0
321

Działania podjęte przez olsztyńskich policjantów zakończyły się zlikwidowaniem magazynu z podrobionymi perfumami oraz ustaleniem i zatrzymaniem pięciu osób.

Wspólne działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, doprowadziły do rozbicia grupy osób, trudniących się handlem nielegalnym towarem za pośrednictwem Internetu. W toku wykonywanych zadań funkcjonariusze wpadli na trop pięciu osób, oferujących w sklepach internetowych podróbki markowych perfum.

W ostatni poniedziałek września (27.09.2021) funkcjonariusze w jednym z wynajmowanych pomieszczeń w centrum Olsztyna znaleźli około 2 700 sztuk podrobionych perfum przygotowanych do sprzedaży. Kolejne 200 sztuk nielegalnego towaru policjanci zabezpieczyli podczas przeszukań w mieszkaniach podejrzanych. Trzech mężczyzn (29-, 31- i 52-latka) oraz dwie kobiety (28- i 30-latka) zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie dalszych czynności śledczy ustalili, że grupa w trakcie swojej działalności sprzedała podróbki blisko 12 tysiącom kupujących z terenu całego kraju. We wtorek cała piątka usłyszała zarzuty. Zarzut oszustwa oraz wprowadzenia do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi, jest zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz środka przymusu – zabezpieczenia majątkowego w łącznej kwocie blisko 43 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ.

BRAK KOMENTARZY