Organizatorzy Pikniku Lotniczego w Gryźlinach podsumowali imprezę

0
518

Tegoroczna edycja Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach była dopiero drugą imprezą po wieloletniej przerwie. Jego organizatorzy są zaskoczeni zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów.

Piknik lotniczy od 2008 roku organizowany był na lotnisku w Gryźlinach koło Olsztyna. Brały w nim udział dziesiątki samolotów, a swoje umiejętności prezentowali mistrzowie świata w akrobacji samolotowej. Na imprezę przyjeżdżało ok. 20 tys. widzów.

Imprezę reaktywowano w 2022 roku. Już pierwsza edycja przyniosła sukces. Organizatorzy liczyli, że odwiedzi ją kilka tysięcy osób. W rzeczywistości było ich około 14 tys. zł.

Tłumy widzów 

Teraz podsumowali tegoroczną IX edycję Pikniku.

– Gości mieliśmy o 20 proc. więcej niż w zeszłym roku. Cieszę się, że rośnie zainteresowanie tym wydarzeniem i że nasz Piknik jest już ważnym punktem w wakacyjnym kalendarzu – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Jednak nie chodzi tu o liczby, ale o dobrą zabawę i promocję Warmii.

Michał Kontraktowicz, wójt gmin Stawiguda, współorganizator imprezy, dodaje: – Jest to też i promocja naszej gminyPiknik organizujemy dla naszych mieszkańców, gości, turystów, aby mogli mile spędzić czas z rodziną, na łonie przyrody przy niecodziennych atrakcjach, które dla nich przygotowaliśmy.

Pokazy lotnicze

Zdaniem organizatorów imprezy, największym magnesem Pikniku były podniebne pokazy Mariii Muś, Artura Kielaka, Jurgisa Kairy;ego oraz grupy Presidential Team ANBO – najbardziej utytułowanych gwiazd akrobacji lotniczych.

Nie brakowało też atrakcji na ziemi. Tu największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja najnowszego sprzętu bojowego armii WP przygotowana przez 16. Pomorską Dywizję Zmechanizowaną oraz 4. Warmińsko-Mazurską Brygadę WOT.

BRAK KOMENTARZY