Olsztyn na majówkę

0
527

Najczęściej słonecznie i z temperaturami zachęcającymi do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Taka ma być zbliżający się, dłuższy weekend majowy.

Żagle na Ukielu, seans w planetarium, a może aktywny piknik w Parku Centralnym? Nie trzeba wyjeżdżać poza Olsztyn, aby miło spędzić najbliższy weekend, przy okazji zażywając ruchu i spotykając się ze znajomymi.

Wiosenna aura może zachęcić do skorzystania z uroków, jakie daje największe olsztyńskie jezioro. Tym bardziej, że już w sobotę (30 kwietnia) ruszają wypożyczalnie sprzętu pływającego przy ulicach Kapitańskiej, Sielskiej i Olimpijskiej.

– Wypożyczalnie będą czynne codziennie w godz. 11:00-19:00 – informuje Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Dysponujemy całą gamą sprzętu do wodnej rekreacji. Zapraszamy do nas!

Żaglówki, łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne, deski SUP – to tylko część sprzętu, z jakiego można korzystać w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel.

Aktywność na wodzie można doskonale połączyć z poznawaniem nowych smaków. Dlatego tym bardziej warto przez cały zbliżający się długi weekend (30 kwietnia-3 maja) wybrać się nad największy olsztyński akwen. Na górce przy plaży nr 2 kolejny raz zagości Festiwal Smaków Food Trucków.

Restauracje na kółkach zabiorą mieszkańców i gości naszego miasta w kulinarną podróż dookoła świata. Nie zabraknie najbardziej wyszukanych dań rodem z Indii, Meksyku, Węgier czy Hiszpanii, ale też też streetfoodowych klasyków, jak burgery, kanapki z szarpaną wieprzowiną, belgijskie frytki.

Udział w XIII Festiwal Smaków Food Trucków zadeklarowało łącznie niemal 20 foodtruckowców. Impreza od soboty do poniedziałku między 12:00 a 21:00, a we wtorek do 20:00.

BRAK KOMENTARZY