OKRADŁ ŚPIĄCEGO ZNAJOMEGO, A NASTĘPNIE ODJECHAŁ JEGO AUTEM. POLICJANCI Z WILCZĄT ZATRZYMALI 23-LATKA

0
348
policja

23-letni mieszkaniec gminy Wilczęta odpowie za dwa przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna najpierw ukradł 800 złotych, a następnie bez wiedzy i zgody znajomego odjechał jego autem po alkohol. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (4.12) do Posterunku Policji w Wilczętach zgłosił się mieszkaniec tamtejszej gminy informując, że został okradziony. W rozmowie z mężczyzną funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu pokrzywdzonego przebywał 23-latek. Wraz z jego zniknięciem zgłaszający zorientował się, że brakuje mu 800 złotych. Nie było to jednak jedyne przestępstwo, które popełnił młody mężczyzna. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynika, że 23-latek tuż po wyjściu z mieszkania pokrzywdzonego zabrał klucze od jego auta i pojechał po alkohol. Po zakupach odstawił samochód.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego i odzyskali część skradzionych pieniędzy. 23-latek spędził noc w policyjnej celi, a następnego ranka usłyszał dwa zarzuty – kradzieży oraz krótkotrwałego użycia pojazdu.

Mieszkańcowi gminy Wilczęta grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY