Ogromne zainteresowanie na rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 65

0
203

Sześć firm zgłosiło się do przetargu na rozbudowę drogi krajowej do granic województwa. To odcinek o długości kilkunastu kilometrów.

Przetarg dotyczy rozbudowy drogi krajowej nr 65 na odcinku od Nowej Wsi Ełckiej do granicy województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Rozpisał go olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o odcinek o długości ponad 12 km. – Jedynym kryterium oceny ofert będzie cena. Na realizację zadań, wykonawcy robót będą mieli 18 miesięcy. W ramach rozbudowy odcinka drogi o długości 12,4 km wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni – informuje Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Do przetargu stanęło sześć firm. Najtańszą ofertę – z ceną 128,4 mln zł – złożyła firma Unibep, najdroższą – 215,3 mln zł, firma Strabag.

Przebudowanych będzie szesnaście skrzyżowań. Powstaną chodniki o długości około 11 km oraz dziesięć zatok autobusowych. Powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości ponad 2,5 km. Przebudowanych zostanie dziewięć przepustów oraz obiekt mostowy. Wykonane zostanie oświetlenie drogowe.

Jak podkreślają drogowcy, głównym celem planowanej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków komunikacyjnych.

Poprawa geometrii drogi i jej równości ma przyczynić się do zwiększenia komfortu jazdy podróżujących. Na poprawę bezpieczeństwa wpłynie rozbudowa skrzyżowań zwykłych do skrzyżowań skanalizowanych wraz z budową oświetlenia oraz budową dodatkowych pasów ruchu do skrętu w lewo na wlotach drogi krajowej. Natomiast przejścia dla pieszych wraz z budowanymi chodnikami przy skrzyżowaniach umożliwią bezpieczne korzystanie przez pieszych z zatok autobusowych i komunikacji publicznej.

BRAK KOMENTARZY