Obchody Święta Policji w WSPol

0
759

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki wraz z wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażejem Pobożym wziął udział w uroczystych obchodach Święta Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Podczas wydarzenia wiceminister wręczył medale i odznaczenia, a także awanse na wyższe stopnie i stanowiska. Złożono również kwiaty i znicze przed tablicą upamiętniającą zamordowanych przez NKWD oficerów policji w Kalininie.

Wiceminister podkreślił, że w ostatnich latach nastąpiły ogromne zmiany w polskiej policji. – Ogromne zmiany mają miejsce w ostatnich latach w polskiej Policji. Od 7 lat skutecznie modernizujemy polską policję. Najpierw był pierwszy program modernizacji, a teraz kolejny przewidziany na lata 2022-2025. Do wszystkich służb podległych MSWiA zostanie przekazane ponad 10 mld zł. Z tej kwoty 6,5 mld trafi do największej służby podległej naszemu resortowi, czyli właśnie polskiej Policji – powiedział wiceminister.

Aktualnie w garnizonie warmińsko-mazurskiej Policji służbę pełni 3550 policjantów, których swoją pracą wspiera prawie 1000 pracowników cywilnych. Rozlokowani są oni w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i 19 jednostkach powiatowych. W 2021 roku funkcjonariusze w regionie przeprowadzili ponad 130 tys. kontroli drogowych i w sumie podjęli ponad 260 tys. różnego rodzaju interwencji. Na lądzie policjanci dysponują oznakowanymi i nieoznakowanymi radiowozami oraz motocyklami, do pomocy wykorzystują ponad 30 psów służbowych, na wodzie do dyspozycji jest ponad 30 łodzi ze specjalistycznym sprzętem ratunkowym, a z powietrza w realizacji różnych zadań wspierają ich operatorzy dronów.

 

BRAK KOMENTARZY