O przyszłości olsztyńskich fortyfikacji

0
454

Jakie tajemnice skrywa dawna olsztyńska fosa, fortyfikacje dawnego miasta oraz w jaki sposób zostanie zagospodarowany teren przed Wysoką Bramą? Tego dowiemy się w następnym tygodniu.

“Tajemnice średniowiecza – DNA Olsztyna” – to tytuł spotkania, jakie odbędzie się 10 października (środa) w Muzeum Nowoczesności. Będzie poświęcone dawnym fortyfikacjom miasta oraz przede wszystkim przyszłości terenu przed Bramą Górną.

Zaprezentowane zostaną najnowsze ustalenia odnośnie fragmentu staromiejskiego obszaru między pl. Jedności Słowiańskiej a Parkiem Podzamcze. Dowiemy się także o jego planowanej funkcji i ostatecznego zagospodarowania.

Prelegentem będzie Grzegorz Dżus z pracowni Dżus GK Architekci, która wygrała zeszłoroczny konkurs architektoniczny na przygotowanie koncepcji uczytelnienia staromiejskich fortyfikacji w rejonie Bramy Górnej wraz z zagospodarowaniem terenu po dawnej fosie.

Spotkanie odbędzie się 10 października (środa) o godz. 17:00 w Centrum Techniki i Rozwoju Regionu “Muzeum Nowoczesności” (Tartak Raphaelsohnów), ul. Knosały 3B.

BRAK KOMENTARZY