Nowoczesny sprzęt trafił do strażaków

0
242
Pół miliona jest wart specjalistyczny sprzęt, który przekazały władze powiatu olsztyńskiego. 
Sprzęt został przekazany strażakom z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu olsztyńskiego, ale również Jednostce Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 z KM PSP Olsztyn.
To już kolejny raz, gdy przekazujemy nowoczesny i specjalistyczny sprzęt strażakom. Wcześniej wyposażenie, które pochodzi z magazynu kryzysowego Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa.  trafiło do innych jednostek. W sumie przekazaliśmy w dobre ręce sprzęt o wartości miliona złotych. Wiem, że strażacy, którzy są doskonale wyszkoleni, będą profesjonalnie z tego sprzętu korzystać i zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom naszego powiatumówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. 
Na liście znalazły się m.in. piły do betonu i drewna, kilofy, nożyce do prętów, osuszacze do pomieszczeń, zbiorniki na wodę 200-litrowe, zestawy ratunkowe, wodery, węgorze ratownicze, koła ratownicze, siekiery, agregaty prądotwórcze.
Trafiły one do jednostek OSP w Barczewie, Barczewku, Bartołtach Wielkich, Ramsowie, Brąswałdzie, Butrynach, Kieźlinach, Nowej Wsi, Klebarku Wielkim, Purdzie, Spręcowie, Tuławkach i Wrzesinie oraz JRG nr 1 KM PSP Olsztyn.

BRAK KOMENTARZY