Nietrzeźwy rowerzysta i uciekający kierowca skody

0
381

Policjanci ruchu drogowego z Działdowa zatrzymali rowerzystę, który miał przeszło 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejni policjanci ścigali kierowcę kierowcą skody, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W czwartek (20.07.2023 r.) w miejscowości Narzym w gminie Iłowo-Osada patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę.

50-letni mieszkaniec ww. gminy kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało przeszło 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Wobec kierującego jednośladem policjanci sporządzili dokumentację do sądu.

Z kolei policjanci działdowskiej prewencji zatrzymali 37-letniego mieszkańca Działdowa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Mężczyzna poruszając się pojazdem marki Skoda Fabia drogą gruntową na trasie Pierławki-Burkat nie reagował na wydawane przez jadących za nim radiowozem oznakowanym funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Kierujący dojechał autem do Działdowa, a następnie na jednej z ulic wysiadł z niego i uciekł przez ogrodzenie na prywatną posesję. Policjanci mężczyznę zatrzymali i osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych celem wyjaśnienia.

Sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że działdowianina obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ze swojego zachowania mężczyzna wytłumaczy się w sądzie.

BRAK KOMENTARZY