Biskupiec: Nielegalnie upolował jelenia. Grozi mu 8 lat więzienia

0
2799

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Biskupcu zatrzymali mężczyznę, który z broni myśliwskiej nielegalnie upolował jelenia. W trakcie przeszukania posesji mieszkańca gminy Biskupiec policjanci znaleźli nielegalną amunicję i elementy broni myśliwskiej. 26-latek usłyszał zarzut.

Policjanci z Biskupca zostali poinformowani o nielegalnie polującym mężczyźnie. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna miał z lasu na terenie Nadleśnictwa Wipsowo zabrać nielegalnie upolowanego przez siebie jelenia.

Funkcjonariusze pojechali do domu wskazanego mężczyzny. W trakcie przeszukiwania posesji mieszkańca gminy Biskupiec, funkcjonariusze w oborze znaleźli głowę jelenia – szpicaka, którego 26-latek jak się okazało ustrzelił miesiąc wcześniej, nie dopełniając formalności wymaganych przez prawo łowieckie. Policjanci w domu mężczyzny znaleźli również amunicję, na którą 26-latek nie miał zezwolenia a także nielegalną lufę broni myśliwskiej. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Nie potrafił jednak wytłumaczyć posiadania 52 sztuk nielegalnej amunicji.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Egzemplarze zabezpieczonego elementu broni i amunicji zostały przesłane do laboratorium kryminalistycznego, gdzie eksperci określą, co to za amunicja i skąd mogła pochodzić. 26-latek usłyszał już zarzut nielegalnego odstrzelenia i pozyskania tuszy jelenia. Mieszkaniec gminy Biskupiec przyznał się do zarzucanego czynu. Nie wykluczone, że mężczyzna w najbliższym czasie usłyszy kolejne zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem amunicji. Kodeks karny przewiduje za to karę do 8 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY