NA TROPIE BAJEK – spacerownik teatralny

0
445

Spacerownik to niecodzienna i teatralna podróż w wakacje, podczas której poznamy, jak w ciągu lat zmieniał się Olsztyński Teatr Lalek

9 lipca, o godzinie 11 odbędzie się Spacerownik Teatralny dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych. Razem zabawią się w detektywów i w każdym miejscu poszukają tropów bajek i baśni.  Spacer ma 3 przystanki, miejscem startu jest parking przy Dekadzie – teatr wybrał to miejsce nie bez przyczyny, bowiem to przy placu Bema znajdowała się pierwsze siedziba Teatru. Więcej tajemnic i historii organizatorzy zdradzą na Spacerowniku. Olsztyński Teatr Lalek do udziału zaprasza uczestników najlepiej powyżej 6 roku życia.
Spacer to część projektu „Spacerownik Teatralny” projektu zainicjowanego w 2015 roku podczas obchodów 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiąc oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii. Pierwszy spacerownik OTL odbył się w tym roku, 18 maja przy okazji tegorocznego Dnia Teatru Publicznego.

Zgłoszenia: kierownik.literacki@teatrlalek.olsztyn.pl
Na zgłoszenia czekamy do 7 lipca. Liczba miejsc ograniczona.

*Czas trwania spaceru – ok. 1.5h.*
* * *
Pozostałe trasy spacerów dostępne na: www.spacerownikteatralny.pl

BRAK KOMENTARZY