MRPiPS: 7 września ruszy nabór do programu „Maluch+”

0
49

7 września rozpocznie się nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch+”. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wcześnie ogłasza nabór, by jak najszybciej mogły rozpocząć się inwestycje.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg o planowanym na wrzesień terminie rozpoczęcia naboru poinformowała w środę, 29 lipca w Milanówku. „Ogłaszamy to tak wcześnie, żeby móc ogłosić wyniki konkursu do końca tego roku i rozpocząć te inwestycje jak najszybciej” – podkreśliła.

O dofinansowanie z programu mogą się starać zarówno jednostki samorządu terytorialnego, jak i osoby prywatne. Celem programu „Maluch+” jest przede wszystkim zwiększenie dostępności miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki, a także podwyższenie standardów opieki.

Dofinansowanie z programu obejmuje tworzenie nowych miejsc opieki, a także zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki, czyli pokrycie wydatków bieżących i obniżenie opłat ponoszonych przez rodziców. Mogą się o nie starać jednostki samorządu terytorialnego, osoby fizyczne, a także osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

„W przyszłorocznej edycji programu będzie to ponownie 450 mln zł. Od 2018 r. budżet programu jest trzy razy większy niż w latach poprzednich. Wiemy, jak ważne jest wspieranie rozwoju sieci instytucji opieki nad maluchami i zależy nam, by takich miejsc systematycznie przybywało” – podkreśla minister Maląg.

Środki przyznawane będą w czterech modułach, to nawet 80 proc. kosztów realizacji zadania.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ