Marszałek „Super Optymistą Roku 2022”

0
541
Gustaw Marek Brzezin marszałek województwa warmińsko-mazurskiego

Fundacja „Jestem Optymistą” już po raz siódmy nagrodziła statuetkami i certyfikatami osoby i firmy, które w swoich działaniach kierują się optymistyczną postawą oraz motywują innych do działania z uśmiechem i życzliwością.

Wydarzenie towarzyszy obchodom Światowego Dnia Optymisty, który corocznie obchodzimy 21 sierpnia. Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa zdobył  „Super Optymistą Roku 2022”

– Serdecznie dziękuję za to wyjątkowe i inspirujące wyróżnienie – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – To wielka wartość, że pośród powszechnych wyzwań, z jakimi mierzymy się jako społeczeństwo, mamy sposobność propagowania dobrej aury i pozytywnego myślenia. Dziś tym bardziej potrzebujemy wzajemnej życzliwości, empatii i ciepła. Myśl Noama Chomskiego – „Optymizm jest strategią tworzenia lepszej przyszłości” jest filozofią, którą każdy z nas powinien kierować się w codziennej aktywności. Na uwagę zasługuje fakt, że pośród znanych osobowości sportowych, medialnych, przedsiębiorstw, laureatami wyróżnień są również samorządowcy. To dowodzi wielkiej roli, jaką w naszym życiu odgrywają małe ojczyzny.

Wyróżnienia otrzymali również inni przedstawiciele Warmii i Mazur. Samorządowcy z Iławy odebrali wyróżnienie za „Optymistyczne Miasto Roku 2022”, natomiast gmina Ostróda za „Optymistyczną Gminę Roku 2022”. Z kolei tytuł „Optymisty Roku 2022” został przyznany Marlenie Rogowskiej, dyrektor Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Wśród grona dotychczasowych laureatów tytułu „Optymista Roku” oraz „Super Optymista Roku” znajdują się m.in. Urszula Dudziak, prof. Michał Kleiber, Adam Struzik, Otylia Jędrzejczak, dr Leszek Mellibruda, Izabela Trojanowska, Jerzy Gruza, Maciej Orłoś, Czesław Lang, Aleksander Doba, Robert Korzeniowski, Sławomir i Kajra czy Marcin Miller.

BRAK KOMENTARZY