Linia kolejowa z Gutkowa do Braniewa zostanie zmodernizowana

0
2011
Od lewej ;Ireneusz Merchel,prezes PKP Polskich Linii Kolejowych,Gustaw Marek Brzezin ,marszałek województwa warmińsk-mazurskiego, Marcin Kuchciński, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego

Szybkie i sprawne połączenia, odnowione perony, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i bezpieczniejsze przejazdy kolejowo-drogowe – tak ma wyglądać linia kolejowa na trasie Gutkowo – Braniewo.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dziś umowę na przebudowę linii z Marszałkiem Województwa. Ponad 80% środków pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Jak powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych projekt ten zakłada wiele modernizacji. – Będzie to kompleksowa wymiana torów, naprawa większości obiektów inżynieryjnych, przebudowy stacji, poprawę starowania ruchem pociągów, przejazdów, także zakres jest szeroki. Chcemy uzyskać te standardy parametrów linii minimum 100 km/h. Obecnie jest to 50-60 km/h. Dodatkowo prezes Merchel dodał, że PKP będzie dbało, aby perony były usytuowane w miejscach, gdzie będą potrzebne.

_dsc7671

Dla naszego województwa jest to bardzo ważny projekt – powiedział po podpisaniu umowy marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Infrastruktura transportowa, drogowa i kolejowa, jest niezwykle istotna w regionie tak rozległym jak Warmia i Mazury. Jej jakość podnosi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców regionu i gości. Ma także bezpośredni wpływ na rynek pracy oraz na nasz rozwój gospodarczy i turystyczny.

Szacowany koszt przebudowy i modernizacji linii na trasie Gutkowo – Braniewo to 231 milionów złotych, a planowana realizacja projektu jest na lata 2019-2020.

Zobacz relację wideo:

BRAK KOMENTARZY