Koncert rodzinny pt. “Organowy elementarz”1 października 2017r. ( niedziela) godz.11.00 sala koncertowa Filharmonii

0
1791

Filharmonia Warmińsko-Mazurska w dniu 1 października 2017r. o godz.11.00 zaprasza na pierwszy w nowym 72. Sezonie artystycznym Koncert rodzinny pt. „Organowy elementarz”

„Organy są największym z instrumentów muzycznych o najbardziej skomplikowanej budowie, posiadającym najrozleglejszą skalę dźwięków, najróżnorodniejszych w swej barwie. Stosunek jakiegokolwiek innego instrumentu do organów jest taki, jak jednej marchewki do całego ogrodu warzywnego.” Takie obrazowe porównanie użył w rozdziale poświęconym organom pt. Instrument nad instrumentami Jerzy Waldorff w książce „Sekrety Polihymnii.” Czy organy słusznie zasłużyły na takie warzywne porównanie?  Co to jest szafa organowa i jakie skrywa tajemnice? Czy piszczałki piszczą i czy jest ich tyle ile liter w alfabecie? Czy wypada grać na organach nogami?  Czy organy idą z duchem czasu? Na te pytania jak i również pytania publiczności odpowiedzą podczas Koncertu rodzinnego dwaj znakomici organiści: Jarosław CiecierskiMaciej Sternicki. Oczywiście zaprezentują również słuchaczom kompozycje napisane specjalnie na organy jak i takie, które znamy z wykonań na innych instrumentach. A wszystko będzie się działo w dniu 1 października, w którym (od 1975 r.) świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzyki – w tym roku koncertem z organami w roli głównej.

Bilety w cenie 30 zł normalny i 22 zł ulgowy do nabycia w kasie pon.-pt. w godz.10-18 lub poprzez stronę  www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

BRAK KOMENTARZY