“Koncert Prawykonań Światowych” w wykonaniu duetu SUPER ART DUO UWM

0
980
Fot. Krystyna Okorska_ Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim

“Koncert Prawykonań Światowych” w wykonaniu duetu SUPER ART DUO UWM, będzie miał miejsce w  Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim, 17. grudnia o godz. 18:00.

Będziemy mogli być pierwszymi słuchaczami utworów kompozytorów współczesnych
w wykonaniu doskonałych muzyków! W zabytkowych wnętrzach Oranżerii po raz pierwszy na świecie zostaną zaprezentowane 4 utwory na flet i marimbę polskich kompozytorów. Usłyszymy je w wykonaniu duetu SUPER ART DUO UWM w składzie: Adam Mieczykowski – marimba oraz Leszek Szarzyński – flet, którzy jednocześnie poprowadzą to muzyczne spotkanie – informują organizatorzy.

Leszek Szarzyński – profesor UWM, dyrektor Instytutu Muzyki na Wydziale Sztuki, dyrektor artystyczny i menadżer zespołu “Pro Musica Antiqua” – niejednokrotnie występował w Oranżerii Kultury – zagra na flecie.

Natomiast Adam Mieczykowski – również profesor UWM, kierownik Zakładu Instrumentalistyki w Instytucie Muzyki na Wydziale Sztuki, dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej wystąpi po raz pierwszy i zagra na marimbie.

Grudniowego wieczoru usłyszymy premierowe wykonania utworów kompozytorów współczesnych w duecie fletu i jednego z najstarszych instrumentów perkusyjnych świata – marimby.

W programie:
Marek Sewen – Ave Maria
Bernard Chmielarz – Przedpołudnie Fauna na flet i marimbę
Jerzy Marek Mackiewicz – Duet for flute and marimba
Zbigniew Zuchowicz – Duetto na flet i marimbę

Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146

BRAK KOMENTARZY