Kolumny wojsk na Warmii i Mazurach

0
238

W najbliższych dniach (31 maja – 11 czerwca br.) można spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn wojskowych na drogach Pomorza, Warmii i Mazur. Wojsko apeluje o ostrożność.

Od poniedziałku 31 maja żołnierze i sprzęt 12 Brygady Zmechanizowanej rozpoczną przemieszczenie, aby do 11 czerwca szkolić się poza garnizonami. Żołnierze „Błękitnej” Brygady wezmą udział w największym tegorocznym ćwiczeniu DRAGON-21, a większość zadań będą realizować na Warmii i Mazurach.
Wojsko zapewnia, że trasy i godziny przejazdów 12 Brygady zostały zaplanowane tak, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać codzienne funkcjonowanie mieszkańców Pomorza, Warmii i Mazur. – Zwracamy się więc z prośbą do kierowców, aby nie wymuszać pierwszeństwa nad kolumnami oraz nie wjeżdżać pomiędzy poszczególne pojazdy kolumn (w kolumnie może poruszać się maksymalnie 20 pojazdów, a odległość między przemieszczającymi się kolumnami nie może być mniejsza niż 500 metrów) – podkreśla kpt. Błażej Łukaszewski, rzecznik 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.
Pierwszy i ostatni pojazd jadący w kolumnie ma zamontowaną pomarańczową tablicę. Ponadto poruszające się w kolumnie pojazdy mogą mieć zamontowane od strony kierowcy chorągiewki koloru niebieskiego i zielonego (ostatni pojazd). Dodatkowo pojazdy jadące w takiej kolumnie mogą mieć włączone światła błyskowe.
Wstępnie wyjazd 3 kolumn kołowych transporterów opancerzonych Rosomak, moździerzy Rak, pojazdów zabezpieczenia logistycznego i łączności z Parku Sprzętu Technicznego 12 Brygady przewidziano na godzinę 05:00 w poniedziałek 31 maja br. (planowo wyjazd pierwszej kolumny o 05:00, drugiej o 05:30 i trzeciej o 06:00, jeśli nie zmienią się pozwolenia na przemieszczenie).

BRAK KOMENTARZY