Kolejne osoby otrzymały akty nadania obywatelstwa polskiego

0
492
Wojewoda Artur Chojecki z osobami, które otrzymały akty obywatelstwa polskiego

Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Artur Chojecki wręczył siedmiu osobom akty nadania obywatelstwa polskiego. 

Bardzo się cieszę, że mamy dzisiaj ten uroczysty dzień, w którym w sposób oficjalny zostaną Państwu przekazane akty nadania obywatelstwa polskiego. Z Polską związaliście swoje życie, w Polsce pracujecie, a także założyliście tu rodziny. Jestem przekonany, że jest to przełomowe wydarzenie w waszym życiu. Stajecie się oficjalnie obywatelami polskimi, ale także obywatelami Unii Europejskiej – powiedział wojewoda Artur Chojecki.

Wojewoda wspomniał także o tym, że taki dzień to również chwila refleksji dla osób, które się w Polsce urodziły, nad tym, czym dla nas jest polskość, a także jest, to chwila, aby odkryć w sobie na nową tą chęć bycia Polakiem.

Wśród osób, które otrzymały akty obywatelstwa polskiego, był również Magdy Hamdan, dla którego jest to pierwsze obywatelstwo w życiu- Jestem z Palestyny, a następnie przeniosłem się do Libii, ale tam obywatelstwa nie otrzymałem. Obywatelstwo Polskie, to moje pierwsze obywatelstwo w życiu. Od 17 lat jestem w Polsce. Teraz nawet, jak już gdzieś wyjeżdżam, to i tak muszę wrócić do Olsztyna, bo to jest moje miejsce. Jest to dla mnie wyjątkowa chwila. Teraz będą mógł normalnie żyć i bez problemów z paszportem podróżować – powiedział Magdy Hamdan.

Akty nadania obywatelstwa polskiego otrzymali: Elena Aleman, Yuliya Dobies, Magdy Hamdan, Swietłana Kwiatkowska – Wodzyńska, Denis Solodov, Marzenna Parzych i Siarhei Karpuchyk, wraz z dwójką małoletnich dzieci.

Oprócz aktów nadania obywatelstwa polskiego, bohaterowie uroczystości otrzymali także Konstytucję RP, biało-czerwoną flagę, a także dwie róże, białą i czerwoną.

Chciałbym Państwu życzyć takiej codziennej dumy i radości z bycia obywatelem Polski. Czerpcie Państwo z tego, to co dla waszego codziennego życia jest potrzebne, abyście w spokoju, w pewności jutra, mogli tu żyć i pracować – dodał wojewoda Artur Chojecki.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY