Jeździł autem po alejkach w parku. Wjechał na kładkę. “Miał trudny dzień”

0
447

Policjanci z Orzysza ustalili i ukarali mandatem karnym kierowcę, który wbrew obowiązującym znakom wjechał samochodem na kładkę przeznaczoną dla pieszych i rowerzystów.

Do niecodziennej sytuacji doszło w nocy na terenie Ogródka Jordanowskiego w Orzyszu. Po nowo wyremontowanych alejkach w orzyskim parku ktoś jeździł samochodem. Wjechał też na kładkę przeznaczoną dla pieszych i rowerzystów wbrew obowiązującym tam znakom. Ustalenie numerów rejestracyjnych tego samochodu oraz kierowcy nie stanowiło większego problemu dla policjantów, ponieważ wszystko zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Na tej podstawie funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu ustalili, że był to opel omega, którym kierował 24-letni mieszkaniec Pisza. Na zapisie monitoringu widać, że kierujący tym samochodem nie dostosował się do znajdujących się przed kładką znaków informujących, że jest to droga jedynie dla pieszych i rowerzystów. 24-latek przejechał oplem przez drewniany mostek, który nie jest przystosowany do ruchu pojazdów mechanicznych. W ten sposób spowodował też zagrożenie bezpieczeństwa poza drogą publiczną dla pasażera, z którym jechał.

Tym samym kierujący dopuścił się popełnienia dwóch wykroczeń. 24-latek nie kwestionował swojej winy. Powiedział jedynie, że miał za sobą trudny dzień. Ukarany został przez policjantów mandatem karnym.

BRAK KOMENTARZY