Ewidencja emisyjności budynków – ostatnie dni na zgłoszenie

0
120

Tylko do końca czerwca jest czas na zgłoszenie źródła ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Złożenie dokumentów jest obowiązkowe.

Dzięki bazie będzie znana dokładna liczba źródeł ogrzewania oraz ich rodzaj. Pozyskana w ten sposób wiedza ma być pomocna w tworzeniu polityki walki ze smogiem. Efektem ma być likwidacja głównej przyczyny zanieczyszczeń, a tym samym poprawa jakości powietrza.

– W przypadku budynków jednorodzinnych obowiązek wypełnienia deklaracji spoczywa na właścicielu budynku – informuje zespół CEEB. – Natomiast w imieniu mieszkańców budynków wielorodzinnych powinien to zrobić zarządca, np. wspólnota mieszkaniowa, spółdzielnia mieszkaniowa. Zdarza się, że poza głównym źródłem ogrzewania budynku, jak choćby przyłączem do miejskiej sieci ciepłowniczej, mieszkańcy korzystają z dodatkowych, indywidualnych źródeł.

Specjalny formularz można wypełnić na poświęconej temu stronie internetowej. To najszybszy i najłatwiejszy sposób. Wystarczy mieć profil zaufany, podpis elektroniczny lub e-dowód. Inna możliwością jest wypełnienie papierowej wersji dokumentu i dostarczenie go do urzędu osobiście lub za pomocą poczty.

W przypadku Olsztyna złożono ponad pięć tysięcy spośród szacowanych 13,2 tys. deklaracji dotyczących źródeł ogrzewania w domach.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ