Dzięki współpracy będzie rondo w niebezpiecznym miejscu pod Olsztynem

0
1534
Michał Kontraktowicz wójt Gminy Stawiguda jest zadowolony z miejsca w ogólnopolskim rankingu gmin

Powiatowa Służba Drogowa przystępuje do realizacji budowy długo oczekiwanego ronda w ciągu ul. Bartąskiej. Inicjatorem była gmina Stawiguda.

Obecnie wokół ulicy Bartąskiej budowane są dziesiątki bloków i osiedla domów jednorodzinnych. Sama ulica z tego powodu zaczyna pękać w szwach. Ruch jest bardzo duży. W efekcie mieszkańcy skarżą się na bezpieczeństwo, bo samochodów w tej okolicy jest mnóstwo. – W tej sytuacji uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie budowa ronda. Pomysł powstał pod koniec 2019 roku. Kolejny rok to przygotowywanie koncepcji, szukanie środków i przekonywanie partnerów do współpracy – mówi Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda. – Budowa ronda nie zahamuje ruchu, ale go spowolni. W ten sposób rozwiążemy problem, z którym okoliczni mieszkańcy borykają się od lat.
Ze swojej strony gmina Stawiguda na ten cel zarezerwowaliśmy ponad pół miliona złotych. W końcu się udało. Powiatowa Służba Drogowa, która administruje ul. Bartąską, rozpisała przetarg. 12 kwietnia zaplanowano otwarcie ofert. Przetarg obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej w ciągu drogi powiatowej nr 1372N w formule zaprojektuj i wybuduj.
Wójt Stawigudy dodaje, że to bardzo ważna inwestycja, szczególnie w tej lokalizacji na styku granic gminy i Olsztyna. – Każde działania powinny służyć polepszeniu warunków życia mieszkańców nie patrząc, czy są to mieszkańcy naszej gminy, czy Olsztyna. Nie możemy ich w ten sposób rozdzielać, trzeba patrzeć na to wspólnie – podkreśla wójt Kontraktowicz i dodaje: – Zadowolenie z budowy ronda jest tym większe, że wiele osób nie wierzyło w powodzenie tego przedsięwzięcia.
Budowa ronda to jeden z elementów poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie. Dodatkowo gmina wybuduje trakt pieszo-rowerowy, który będzie zaczynał się przy ul. Bukowskiego i docelowo połączy się z rondem w Bartągu.
Kolejna sprawa to przedłużenie samej ul. Bukowskiego na terenie samej gminy, ale także Olsztyna. Władze Stawigudy liczą, że w tym przypadku współpraca będzie układała się tak dobrze, jak ze starostwem w przypadku budowy ronda na Zaciszu.

BRAK KOMENTARZY