Dziecko pod opieką kompletnie pijanej matki

0
139
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Sąd rodzinny zajmie się rozpatrzeniem sytuacji 5-letniego chłopca, którym opiekowała się kompletnie pijana matka. Nieodpowiedzialna matka miała przekazać opiekę nad dzieckiem swojemu bratu, który również był nietrzeźwy.

Dzięki otrzymanym informacjom, policjantom w porę udało się wyzwolić dziecko z rąk pijanych opiekunów. Do patrolu policji podeszła zaniepokojona kobieta i przekazała informacje o niebezpiecznej sytuacji. Przekazana wiadomość dotyczyła kobiety, która znajdując się w stanie silnego upojenia alkoholowego, miała zajmować się dzieckiem. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Policjanci ustalili dokładny adres, pod którym miała mieszkać nieodpowiedzialna matka. Po wejściu do lokalu mundurowi zastali w nim 34-letnią kobietę, jej 40-letniego brata i 5-letniego chłopca. Od dorosłych domowników wyczuwalna była woń alkoholu, ich stan świadomości zdradzała również bełkotliwa mowa i problemy z utrzymaniem równowagi.

Badanie alkomatem zweryfikowało stan trzeźwości lokatorów. Okazało się, że w organizmie kobiety – matki, krążyło ponad 3,5 promila alkoholu. Jej brat, pod którego opieką pozostawiła swoje dziecko, również był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało obecność 1,3 promila alkoholu. Z pomocą przyszła znajoma rodziny, która do czasu wytrzeźwienia rodziców zobligowała się do opieki nad 5-letnim chłopcem.

Dokumentacja z przeprowadzonej interwencji zostanie przesłana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zbada sytuację pod kątem narażenia 5-latka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY