Ciągnik rolniczy przygniótł 12-latka

0
348

Do groźnego wypadku doszło w jednej z miejscowości w gminie Kalinowo. Ciągnik rolniczy przygniótł 12-letniego chłopca, który wsiadł za jego kierownicę.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (13.08.2023) w jednej z miejscowości na terenie gminy Kalinowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że chłopiec bez wiedzy rodziców uruchomił stojący na pastwisku niezabezpieczony ciągnik rolniczy należący do jego ojca i nim ruszył.

Jadąc drogą gruntową na pastwisku w pewnym momencie zjechał do rowu. W wyniku tego manewru ciągnik przewrócił się przygniatając dziecko i poważnie je raniąc.

Dramatyczną sytuację zauważyli rodzice, którzy powiadomili służby ratunkowe. Na miejsce natychmiast został zadysponowany śmigłowiec LPR, który przetransportował dziecko do szpitala w Suwałkach.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

-Dołóżmy starań, by najmłodsi nie wykonywali niebezpiecznych prac polowych, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych. Kategorycznie nie pozwalajmy im na obsługę ciągników oraz innych urządzeń silnikowych, czy zasilanych elektrycznie, których niewłaściwa obsługa, może sprowadzić na dzieci zagrożenie – apeluje warmińsko-mazurska policja.

BRAK KOMENTARZY