Bezpieczniej i oszczędniej na przebudowanej drodze w Piotraszewie

0
5277
Przecięcie wstęgi symbolizuje zakończenie inwestycji

W Piotraszewie (gm. Dobre Miasto) droga, która  łączy wieś z drogą krajową od wielu dziesięcioleci nie była remontowana. Sołtys wsi Ryszard Piwowarek twierdzi nawet ,że od 50 lat. Dziury ,koleiny i miejscami potężne braki w jezdni po remoncie zastąpił świeżo wylany asfaltowy dywanik na całej szerokości drogi na odcinku 4,5 km.

Drogę wyremontowano za pieniądze pochodzące z kilku źródełmówiła Małgorzata Chyziak starosta olsztyński, która razem ze Stanisławem Trzaskowskim burmistrzem Dobrego Miasta sprawdzała jak wykonano inwestycję i przy okazji symbolicznie otwarto drogę po przebudowie. Mieszkańcy jeżdżą po niej  cały czas ,bo utrudnienia w ruchu były tylko w czasie przebudowy.

Połowę kwoty potrzebnej do przebudowy drogi pozyskano z wieloletniego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2016-2019.Ta kwota to 745 660 złotych. Pozostałą część w solidarnie wyłożyły z budżetu: powiat olsztyński 378 980 złotych  i gmina Dobre Miasto 372 830 złotych. Całość kosztowała 1 491 320 złotych. –Przebudowa drogi trwała od końca  marca i zakończyła się  trzy dni temumówi Stanisław Trzaskowski burmistrz Dobrego Miasta.

Najważniejsze prace modernizacyjne to przede wszystkim poszerzenie drogi z 3,6 m do 5 m– objaśnia techniczną stronę wykonanej przebudowy dyrektor Powiatowej Służby Drogowej Artur Bal. Droga uzyskała też dwustronne pobocza o szerokości 0,76 cm z kruszywa łamanego i co ważne nowy dywanik asfaltowy o średniej grubości 5 cm.Dla mieszkańców, których posesje zlokalizowane są przy drodze  ważną sprawą było przebudowanie zjazdów z drogi na posesje, dojazdów  do lasu i pól .Odnowiono w ten sposób około 40 zjazdów . Po raz pierwszy odkąd droga istnieje zamontowano na niej bariery energochłonne  w miejscach niebezpiecznych dla ruchu takich jak: zakręty czy przydrożne skarpy i zlikwidowano przełomy. –Sporo osób dojeżdża do pracy dlatego nowa droga z pewnością zwiększy bezpieczeństwo, a mieszkańcy zaoszczędzą pieniądze na naprawach pojazdów – z zadowoleniem podsumował ukończenie inwestycji sołtys Piotraszewa Ryszard Piwowarek.

Fotorelacja

BRAK KOMENTARZY