Bezpiecznie pod torem do Jeziora Ukiel w Olsztynie

0
620

W Olsztynie na ulicy Jeziornej z początkiem wakacji piesi i rowerzyści skorzystają z przejścia pod torem. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa.

Na linii z Olsztyna Głównego do Olsztyna Gutkowa na ul. Jeziornej jest gotowa betonowa konstrukcja tunelu pieszo-rowerowego, która zastąpi przejście przez tory. Obiekt umożliwi bezpieczną przeprawę w kierunku Jeziora Ukiel i będzie przystosowany do przejazdu pojazdów uprzywilejowanych np. ratownictwa – karetki pogotowia. Konstrukcja ma ok. 8 metrów długości i 7 metrów szerokości. Będą zjazdy dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Wykonawca układa nawierzchnię w przejściu. Odbudowywany jest istniejący układ komunikacyjny. Budowane są chodniki, trasy pieszo-rowerowe oraz jezdnia. Umacniane są skarpy.

Budowa bezkolizyjnego przejścia na ul. Jeziornej to część projektu przebudowy odcinka Olsztyn Główny – Olsztyn Gutkowo. Podróżni korzystają z nowych przystanków w mieście: Olsztyn Likusy przy ul. Bałtyckiej, Olsztyn Redykajny przy ul. Hozjusza, Olsztyn Jezioro Ukiel w pobliżu jeziora oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz dodatkowego peronu Olsztyn Śródmieście. Sprawny przejazd pociągów jest po przebudowie torów i sieci trakcyjnej.

Zadanie pn. „Prace na linii kolejowej nr 220 na odcinku Olsztyn – Gutkowo” o wartości ok. 70 mln zł realizowane jest w ramach projektu: „Prace na liniach kolejowych Olsztyn – Gutkowo – Dobre Miasto” z udziałem środków unijnych z RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

BRAK KOMENTARZY