Potrącenie rowerzysty jadącego chodnikiem. Film

0
501

Piscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i samochodu. Kierowca auta wyjeżdżając z parkingu pod sklepem, potrącił jadącego chodnikiem rowerzystę.

Na ul. Warszawskiej w Piszu doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że do doszło do niego, gdy kierujący osobowym autem włączał się do ruchu wyjeżdżając z parkingu spod sklepu. Z jego prawej strony chodnikiem jechał rowerzysta, którego kierowca najwyraźniej nie zauważył. Nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu i potrącił rowerzystę, który trafił do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń. Samochodem kierował 64-latek, a rowerem 83-latek. Obaj to mieszkańcy Pisza i obaj byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

Policjanci wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia ustalili, że sprawcą kolizji jest kierujący samochodem, co potwierdziło nagranie pochodzące z kamery miejskiego monitoringu. Kierowca skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego. Oznacza to, że sprawa trafi do sądu. Rowerzysta poniesie natomiast konsekwencje jazdy rowerem po chodniku, co jest wykroczeniem.

BRAK KOMENTARZY