Awanturował się, groził i zniszczył auto żony

0
301

Straty wyceniono na 30 tys. zł. Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństwo zwróciła się o pomoc do dzielnicowego, który wydał mężczyźnie nakaz natychmiastowej wyprowadzki i zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną kobietą.

W piątek (01.03.2024 r.) rano policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o uszkodzonym aucie, w którym wybito szyby, poprzebijano opony i zarysowano powłokę lakierniczą. Zgłaszająca jednoznacznie wskazywała, że podejrzewa o to męża, z którym od pewnego czasu nie może dojść do porozumienia. Mieszkanka Bartoszyc przyznała dzielnicowemu, że mąż źle ją traktuje.
Wszczyna awantury zarówno w domu jak i w miejscu pracy, wyzywa ją i ciągle kontroluje, a do tego grozi pobiciem i uszkodzeniem ciała.

Dzielnicowy podjął decyzję o konieczności wydania 43-latkowi nakazu natychmiastowej wyprowadzki oraz zakazu zbliżania się do żony i kontaktowania z nią. Mężczyzna w obecności policjantów zabrał z mieszkania rzeczy osobiste i wyprowadził się. Kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie zniszczenia mienia i wyceniła straty na 30 tys. zł.

Wdrożona procedura nakaz/zakaz obliguje policjantów do sprawdzenia, czy osoba, wobec której ją zastosowano przestrzega ograniczeń.

W sobotę (02.03.2024 r.), funkcjonariusze ustalili, że 43-latek złamał zakaz kontaktu z żoną. Będzie to miało swoje konsekwencje karne. Kodeks wykroczeń za ten czyn przewiduje karę ograniczenia wolości, aresztu bądź grzywny w kwocie do 5 tys. zł.

BRAK KOMENTARZY