Aleja przypomni o gwiazdach olsztyńskiego sportu

0
659

To mistrzowie olimpijscy, medaliści najważniejszych imprez, gwiazdy nie tylko lokalnych czy regionalnych aren. Jest szansa na upamiętnienie i przypomnienie najważniejszych sportowców naszego miasta.

W stolicy Warmii i Mazur nie brakowało i nie brakuje wybitnych sportowców, uczestników zapadających w pamięć wydarzeń. O upamiętnienie zawodników, trenerów, działaczy wystąpiła Fundacja Olsztyński Laur Sportowy. –  Aleja Sław Olsztyńskiego Sportu ma być zlokalizowana na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie, w sąsiedztwie budynku Kapitanatu – informuje dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Olsztyna, Magdalena Binerowska.

Trakt ma otwierać wstawiona w chodnik płyta z brązu o wymiarach 40×80 cm m.in. z nazwą miejsca i informacją o inicjatorze przedsięwzięcia. Poszczególnych sportowców mają upamiętniać podobne tablice, lecz o mniejszym rozmiarze. Na nich, poza imieniem i nazwiskiem sportowca znajdzie się dyscyplina sportu oraz pamiętny sukces.

Powołana przez Fundację Kapituła wskazała, że uhonorowani w pierwszej kolejności – w tym roku – zostaną: Zbigniew Lubiejewski (mistrz olimpijski w piłce siatkowej w Montrealu w 1976 roku), Mirosław Rybaczewski (mistrz olimpijski w piłce siatkowej w Montrealu w 1976 roku), Andrzej Gronowicz (wicemistrz olimpijski w kajakarstwie w Montrealu w 1976 roku) oraz Adam Seroczyński (brązowy medalista w kajakarstwie Igrzysk Olimpijskich z Sydney w 2000 roku).

Decyzję o utworzeniu Alei Sław Olsztyńskiego Sportu, zlokalizowanej na terenie CRS Ukiel, podejmie Rada Miasta. Głosowanie podczas najbliższej sesji (26 maja).

BRAK KOMENTARZY