Tłumy młodych na Olsztyńskich Targach Pracy

0
177

– Jestem przekonany, że będą Państwo mogli dzisiaj przeprowadzić bardzo interesujące rozmowy i warsztaty – powiedział prezydent Piotr Grzymowicz, otwierając VI Olsztyńskie Targi Pracy. Okazji do wymiany poglądów nie zabrakło, bo odwiedzający mogli się spotkać z przedstawicielami ponad 30 lokalnych firm i instytucji.

Olsztyńskie Targi Pracy skierowane są do pracodawców i osób pracujących bądź poszukujących pracy z powiatu olsztyńskiego. – Mamy w tym roku ponad 30 przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji, organizacji czy służb mundurowych –powiedział prezydent Piotr Grzymowicz, otwierając VI Olsztyńskie Targi Pracy w Zespole Szkół Budowlanych. – Jestem więc przekonany, że będą Państwo mogli dzisiaj przeprowadzić bardzo interesujące rozmowy oraz warsztaty. I dzięki tej inspiracji zainteresować się ofertą, która jest tu przedstawiona.

Wśród wystawców było Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna. – Odwiedzający nasze stoisko mogą się przede wszystkim dowiedzieć, że istnieje taka jednostka, jak CIUWO, które obsługuje jednostki miejskie – mówi Tomasz Żbikowski, główny administrator w CIUWO.Służymy pomocą w różnego rodzaju sprawach informatycznych: od pracy komputera, poprzez aplikacje. Dostarczamy też internet do różnych jednostek, zajmujemy się administracją sieci.

Kto może ubiegać się o pracę w Centrum? – Dziś każdy jest zaznajomiony z technologią cyfrową, więc nie przekreślamy nikogo, jako potencjalnego pracownika, nawet jeśli nie ma wykształcenia informatycznego. Każdy jest mile widziany, jeżeli chce się nauczyć od podstaw  – zaprasza Tomasz Żbikowski.

Ważnym celem targów jest przygotowanie młodzieży do aktywnego wejścia na rynek pracy, pomoc w wyborze dalszej ścieżki zawodowej i oczywiście zaprezentowanie aktualnych ofert pracy. Z takiej możliwości chętnie korzystali m.in. uczniowie LO II. – Takie targi są dla mnie okazją, by rozejrzeć się na lokalnym rynku pracy – mówi Bartosz.

Marysię i Dominikę, uczennice trzeciej klasy o profilu matematyczno-fizycznym z tej samej szkoły spotkaliśmy natomiast przy stoisku policji. – Zależy nam w przyszłości na pracy, gdzie się przydaje sprawność fizyczna, bo jesteśmy aktywne na co dzień opowiadają.Targi pozwalają nam się zorientować, jak zacząć szukać pracy, bo nawet do policji jest kilka ścieżek.

BRAK KOMENTARZY