Plaga pijanych kierowców na drogach Warmii i Mazur

0
511

Podczas minionego świątecznego długiego weekendu (22-26.12.2023 r.)) policjanci na Warmii i Mazurach odnotowali 7 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 11 zostało rannych. Ponadto policjanci byli wzywani do 234 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili i wyeliminowali z ruchu 33 nietrzeźwych kierujących.

W sobotę (23.12.2023 r.) górowscy policjanci w Górowie Iławeckim na ul. 1 Maja zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 42-latka okazało się, że nie powinien wsiadać za kierownicę, bo w jego organizmie krążyło blisko 2,3 promila alkoholu. Mieszkańcowi Górowa Iławeckiego zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W niedzielę (24.12.2023 r.) oficer dyżurny bartoszyckiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że trasą Bukowiec – Kamińsk, gm. Górowo Iławeckie, porusza się nietrzeźwy kierujący nissanem. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy nie mieli wątpliwości, że 50-letni mieszkaniec gminy Górowa Iławeckiego jest nietrzeźwy.

Od razu od mężczyzny był wyczuwalny zapach alkoholu, badanie tylko to potwierdziło. Mężczyzna był na tyle nieodpowiedzialny, że wsiadł za kierownicę mając ponad 4 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu.

W gm. Prostki. Mężczyzna podjechał pod sklep, aby kupić alkohol. Po zakupach wrócił do swojego pojazdu i chciał odjechać. Wtedy zareagowali inni klienci, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę. Dzięki temu nie mógł w takim stanie dalej jeździć po drodze.

40-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy, ponieważ 3 dni wcześniej także jechał po alkoholu pojazdem.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i konsekwencje finansowe.

W niedzielę (24.12.2023 r.) o godz. 16:20 funkcjonariusze w Kętrzynie przy ul. Pocztowej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Policjanci po podejściu do pojazdu wyczuli od 64-latka zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz mężczyzna ze swojego zachowania wytłumaczy się przed sądem.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce o godz. 18.00 w Kętrzynie przy ul. Gdańskiej. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 73-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

BRAK KOMENTARZY