Rewolucja w zarządzaniu olsztyńską kulturą?

0
2795
MOK

Poznaliśmy najważniejsze plany nowych dyrektorów Miejskiego Ośrodka Kultury i Olsztyńskiego Teatru Lalek. Prezentacja była podzielona na dwie części- pierwsza odbyła sie w ratuszu ,kolejna z dyrektor MOK-u w Kamienicy Naujcka. 

Dyrektorzy zostali wybranie w konkursachprzypomniał prezydent Piotr Grzymowicz. – W przypadku MOK-u wystarczył jeden, do wyłonienia nowego szefa OTL niezbędne były dwa konkursy. Od tamtego momentu minęło już trochę czasu. Poznanie środowiska obu instytucji zapewne pozwala na pewne modyfikacje pomysłów.

Agnieszka Kołodyńska, która niemal od początku listopada kieruje Miejskim Ośrodkiem Kultury, w przeszłości współpracowała m.in. ze Sceną Babel oraz poznańskimi Teatrem Porywacze Ciał i Teatrem Ósmego Dnia. Jest laureatką nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendystką Prezydenta Olsztyna.

Jak przyznaje – jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnych propozycjach, jakie przedstawi podległa jej jednostka. Ale prace nad nimi są zaawansowane.

Intensywnie poznaję się z zespołemprzyznaje Agnieszka Kołodyńska. – Jesteśmy w trakcie rozmów, które mają doprowadzić do zmian w strukturze organizacyjnej instytucji. Zastanawiamy się też nad programem i dyskutujemy o wizji rozwoju ośrodka. Jestem przekonana, że MOK będzie mieć siłę, energię i moc tylko wówczas, gdy w zarządzaniu nim będą bezpośrednio brać udział pracownicy.

Andrzej Bartnikowski nominację na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek odebrał w połowie listopada. Wcześniej pracował m.in. w Teatrze Jaracza, a wśród wielu scen, na których reżyserował, są Ateneum i Teatr Polski w Warszawie.

Nowy szef “Lalek” zapowiada otwarcie instytucji na szerszą, nie tylko najmłodszą widownię.

Tworzenie spektakli dla dzieci oczywiście utrzymujemy – wyjaśnia Andrzej Bartnikowski. – Planuję jednak rozszerzyć spektrum naszych widzów. Scenę dla dorosłych chciałbym dopieścić w sensie promocyjnym, zwiększyć liczbę spektakli, robić przynajmniej jedną taką premierę w roku. Natomiast druga grupa to gimnazjaliści i licealiści. Z nimi chciałbym rozmawiać, nie tylko przy pomocy spektakli, o polskiej klasyce.

Nowo mianowani dyrektorzy podpisali trzyletnie umowy.

Relacja z drugiej części konferencji w Kamienicy Naujacka:

głośnik

BRAK KOMENTARZY