Zastanawiasz się nad rozpoczęciem studiów? Poznaj zalety nauki przez Internet

0
302

Studia to nie tylko sposób na rozwijanie swoich zainteresowań, ale przede wszystkim szansa na lepsze stanowisko i wyższe zarobki. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na to, aby poświęcić większość dni w tygodniu na naukę. Codzienne obowiązki czy praca na etacie sprawiają, że nawet dojazdy na studia zaoczne mogą być bardzo problematyczne. Właśnie dlatego powstała nauka w trybie online. Zobacz, dlaczego może to być świetne rozwiązanie również dla Ciebie.

Więcej czasu dla siebie

Studia dzienne zdecydowanie nie są dla każdego. Bardzo często uniemożliwiają pracę zarobkową, więc są dobrym rozwiązaniem tylko dla osób, które mogą liczyć na wsparcie bliskich. Niestety większość chcąc się utrzymać, decyduje się na pracę na pełen etat, która nie pozostawia wiele miejsca na naukę. Z kolei studia w trybie zaocznym bardzo często wiążą się z koniecznością ciągłych dojazdu. W przypadku studiów w trybie online możesz zdobywać wiedzę w zaciszu własnego domu. Wszystkie zajęcia odbywają się w wybrane weekendy według wcześniej ustalonego planu. Dzięki temu będziesz mieć nie tylko czas na pracę i naukę, ale również kilka wolnych dni w miesiącu, by nieco odpocząć czy spędzić czas z bliskimi. 

Wśród studiów online  na ULT znajdziesz m.in. ofertę studiów online kierowaną do nauczycieli, w tym także kierunek muzykoterapia studia podyplomowe

Ograniczenie zbędnych wydatków

Studiowanie dla wielu osób bardzo często wiąże się z przeprowadzką. Szkoły wyższe najczęściej znajdują się w dużych miastach, w których koszty utrzymania nieustannie rosną. Wynajęcie nawet niewielkiego pokoju może pochłonąć znaczną część naszych zarobków. Nie wspominając już o innych wydatkach na życie, które zwłaszcza w obecnym czasie, są bardzo dotkliwe. Z tego względu wiele osób decyduje się na dojazdy, jednak to również nie jest idealne rozwiązanie. Koszty transportu nawet w ostatnich miesiącach znacząco wzrosły. Dlatego, jeżeli zależy Ci na tym, aby zredukować wydatki, które przeznaczasz na naukę, wybierz studia online. Kwota, jaką musisz przeznaczyć na czesne, będzie znacznie mniejsza niż wcześniej wspomniane wydatki.

Szeroki wybór kierunków

Konieczność dojeżdżania na zajęcia bardzo często sprawia, że finalnie nie wybieramy kierunku, który naprawdę nas interesuje. Zamiast tego decydujemy się na studia odbywające się w pobliżu miejsca zamieszkania. Dzięki studiowaniu online nawet największa odległość przestaje być problemem. Możesz wybrać kierunek, który w pełni spełniają Twoje oczekiwania, a możliwości jest naprawdę mnóstwo. Przez internet możesz studiować nie tylko kierunki humanistyczne, ale również techniczne, takie jak studia budowlane online.

Wygodna nauka na wysokim poziomie

Chociaż studia online zapewniają słuchaczom ogromny komfort, to jednak są równie wymagające i utrzymują wysoki poziom. Wszystkie zajęcia są prowadzone przez posiadających odpowiednie kwalifikacje nauczycieli akademickich. Ich wymagania wobec studentów nie są zależne od formy prowadzenia zajęć, dlatego nie musisz się obawiać, że materiał nie zostanie właściwie zrealizowany. Poza tym dzięki korzystaniu z platformy do zdalnego nauczania oraz komunikatorów masz znacznie ułatwiony dostęp do materiałów. Możesz także w dowolnym momencie skontaktować się z prowadzącym w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości.

Więcej o ofercie studio online możesz dowiedzieć się na stronie ULT, uczelni, która od lat specjalizuje się nauce przez internet. 

BRAK KOMENTARZY