Dzień Dziecka po olsztyńsku

0
287
Group Of Pre School Children Answering Question In Classroom

Festyny, imprezy, zabawy skierowane do najmłodszych – tak zazwyczaj obchodzimy Dzień Dziecka. To święto zbliża się wielkimi krokami, a my sprawdzamy część wydarzeń, jakie zostały zaplanowane.

W stolicy Warmii i Mazur w najbliższych dniach nie zabraknie wydarzeń, które będą skierowane przede wszystkim do najmłodszych.

*** Dzień Dziecka z Kopernikiem w Aura Centrum Olsztyna – 1 czerwca (czwartek) od 11:00 do 18:00
To będzie wyjątkowy dzień, pełen nauki, zabawy i fascynujących odkryć. Podczas imprezy, Mikołaj Kopernik zabierze Was w podróż przez kosmos i odkryje tajemnice gwiazd, planet oraz wszechświata.

Będziecie mieli okazję poznać wiele kosmicznych ciekawostek podczas seansów w mobilnym planetarium, które tego dnia pojawi się w Aura Centrum Olsztyna. W programie Mobilnego Planetarium znajdziecie: opowieść “Myszki i Księżyc”, film “Mała Gwiazdka, której się udało” oraz “Zaczarowany globus”.

Nie zabraknie warsztatów, podczas których będziecie mogli samodzielnie eksperymentować i tworzyć. Będziecie mieli okazję wykonać swoje własne solarne konstrukcje, wykazać się artystycznie a nawet kulinarnie (zrobić “pamiątkowy marcepanowy medalion z Kopernikiem”).

*** Dni Literatury Dziecięcej, 1-16 czerwca, filie Miejskiej Biblioteki Publicznej
Radosne i kolorowe, nieskrępowane i swobodne, przepełnione zabawą i dobrą literaturą – takie właśnie powinny być Dni Literatury Dziecięcej. Dlatego w tym roku oddajemy głos dzieciom. To one pokażą nam swój świat, talenty i ukochane książki. Przygotowaliśmy program wypełniony występami dzieci z Pałacu Młodzieży w Olsztynie, warsztatami dla całych rodzin oraz spotkaniami autorskimi z pisarzami, których książki cieszą się wielką popularnością. To wszystko w bezpiecznej, przyjaznej przestrzeni biblioteki.

*** Dzień Dziecka “Zabawy małego Mikołaja” – 3 czerwca (sobota) od 11:00 do 18:00
W Olsztyńskim Planetarium szereg projekcji popularnonaukowych skierowanych do najmłodszych. Natomiast w Obserwatorium przy ul. Żołnierskiej (do godz. 15:00) m.in. zabawy dla dzieci z animatorami, pokazy Słońca za pomocą kwadrantu, a także wejście na taras widokowy i pokazy Słońca przez teleskop.

*** Planszówkowy Festyn Rodzinny: Wszystko Gra – 4 czerwca (niedziela) od 10:00 do 16:00
Biblioteka Planeta 11 zaprasza na wspólne świętowanie Dnia Dziecka (1 czerwca) oraz Dnia Wolności i Praw Obywatelskich (4 czerwca – pierwsze po II wojnie światowej wolne wybory parlamentarne w 1989 roku).

*** spektakle w Olsztyńskim Teatrze Lalek

Początek czerwca upłynie w olsztyńskich Lalkach pod znakiem braci Grimm, a także spektaklu “Ach, ta Mysia”.

 

BRAK KOMENTARZY