Wybory władz UWM. Są nazwiska

0
406

Rada Uczelni wskazała kandydatów na stanowisko Rektora UWM. Są dwa nazwiska. 

Prof. Jerzy Przyborowski oraz prof. Joanna Wojtkiewicz – to kandydaci zaproponowani przez Radę Uczelni UWM na stanowisko Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na lata 2024-2028. Kolejne osoby jeszcze do 1 lutego może wskazać co najmniej piętnastu członków Senatu UWM.
– Do 26 stycznia mieliśmy tylko jedną kandydaturę – obecnego rektora, prof. Jerzego Przyborowskiego. Związek Zawodowy „Prawda”, a właściwie jego przewodniczący, pokazał nam oświadczenie o kandydowaniu w wyborach przez panią Joannę Wojtkiewicz, profesor z Wydziału Lekarskiego – tłumaczył w rozmowie z Radiem UWM FM prof. Marek Chmaj.
Zgodnie z ordynacją wyborczą kandydatów na stanowisko Rektora wskazuje: Rada Uczelni lub co najmniej 15 członków Senat. Każdy z członków Senatu może zgłosić wyłącznie jednego kandydata). Liczba kandydatów wskazanych przez Radę Uczelni nie może być mniejsza niż dwóch.
Kandydaci będą jeszcze opiniowani przez Senat.
Do 1 lutego Uczelniana Komisja Wyborcza czeka także na zgłoszenia kandydatów przez grono minimum 15 członków Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (przy czym każdy z senatorów może zgłosić wyłącznie jednego kandydata).
Wybory odbędą się 21 marca.

BRAK KOMENTARZY