Weekend na drogach Warmii i Mazur

0
441

Podczas minionego weekendu policjanci z Warmii i Mazur pracowali na miejscy 5 wypadków, w których 8 osób zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali również 128 kolizji oraz zatrzymali 13 nietrzeźwych kierujących.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, (10/11.12.23r.), policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o leżącym na dachu aucie. O zdarzeniu powiadomił mężczyzna przejeżdżający trasą Łabędnik – Sporwiny, który sprawdził wnętrze auta i nikogo w nim nie znalazł.

Policjanci jadąc do tego zdarzenia zauważyli idącego drogą mężczyznę. Okazał się nim kierowca opla, który po zdarzeniu sam wydostał się z samochodu. Policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że w organizmie 55-latka jest aż 1,9 promila alkoholu.

W niedzielną noc (10.12.2023r.) policjanci dostali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ełckiej obwodnicy. Kierowca osobówki stracił panowanie nad pojazdem, odbił się od krawężnika i zjechał z jezdni. Na szczęście nikt podczas tego zdarzenia nie ucierpiał.

Pojazd zatrzymał się między jezdniami. Kiedy kierowcy nie powiodła się próba wyjazdu, oddalił się z miejsca zdarzenia. Jednak szybko został zatrzymany przez policjantów, gdy nieodpal próbował odjechać taksówką. 25-latek był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę (10.12.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na DK53 (7 km 4 hm) w rejonie Klewek z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem 41-latek z nieznanych na tę chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z toyotą.

W wyniku zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci sporządzili dokumentację ze zdarzenia drogowego. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności.

 

BRAK KOMENTARZY