W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowy dotyczące aktywizacji społecznej

0
2103

Marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał umowy dotyczące aktywizacji społecznej i zawodowej. Na ten cel przeznaczone zostanie blisko 4 miliony złotych.

Podpisujemy kolejne umowy w ramach Regionalnego Programu  Operacyjnego i tym razem otwieramy cykl bardzo ważnego działania, ważnej osi 11, włączenie społeczne. Na tę Oś w RPO przeznaczone jest 128 milionów euro. Jest to wybitnie duża lokacja kierowana do społeczeństwa na poprawę wszelkiego rodzaju warunków włączenia do aktywnego życia, do aktywnego działania, nie tylko w obrębie pracy, ale także obrębie funkcjonowania społecznego, tak żeby nie było na marginesie ani jednego człowieka w życiu społecznym naszego regionu – powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin

Aktywizacja osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym opiera się na indywidualnej ścieżce lub rozwoju. Osoby uczestniczące w projektach mogą korzystać z wielu możliwości wsparcia, m.in. uczestnictwa w zajęciach rozwijających umiejętności i kompetencje społeczne, korzystać z usług trenera, doradcy zawodowego, brać udział w stażach czy praktykach zawodowych.

Dzięki tym formom aktywizacji wspomniane osoby zwiększą swoją szansę na znalezienie pracy. Osoby takie mogą być również wspierane poprzez udział w zajęciach realizowanych przez Centra Integracji Społecznej, Kluby Integracji Społecznej czy też Zakłady Aktywności zawodowej.

Dzisiaj (23.02.2016), marszałek Gustaw Marek Brzezin, a także wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk, podpisali umowy na realizacje trzech przedsięwzięć. Pierwszym z nich jest Klub Integracji Społecznej w Wydminach. Celem tego projektu jest aktywizacja społeczno-zawodowa 52 mieszkańców gminy Wydminy w nowo utworzonym Klubie Integracji Społecznej w Wydminach. Klub ten będzie pierwszym i na razie jedynym w gminie, a nawet powiecie giżyckim miejscem wsparcia mieszkańców.

Drugim projektem jest projekt o nazwie „Aktywna przyszłość” OPS Lubawa. Projekt skierowany jest do 72 mieszkańców gminy Lubawa, w wieku 18-65 lat zagrożonych ryzykiem ubóstwa lub wykluczeniem społecznym. Uczestnicy będą objęci kompleksowym wsparciem w ramach Klubu Integracji Społecznej, ukierunkowanym na ich reintegrację społeczno-zawodową. W wyniku realizacji projektu uczestnicy zwiększą swoje kwalifikacje i umiejętności społeczno-zawodowe oraz motywację do działania; 36 będzie aktywnie poszukiwało zatrudnienia, w rezultacie czego min. 18 osób podejmie zatrudnienie.

Tytuł trzeciego projektu to „Aktywne włączenie uczestników Centrum Integracji Społecznej w powiecie ełckim”. Projekt skierowany jest do 48 osób w wieku 15-64 lat z gminy Kalinowo, Prostki i Stare Juchy. Uczestnicy będą objęci 12 miesięcznym kompleksowym wsparciem w ramach Centrum Integracji Społecznej. Zostaną oni objęci wsparciem m.in. psychologa, doradcy zawodowego, pracownika socjalnego czy opiekunów grup.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY