Urania. Czas na odbiory

0
361

Coraz bliżej oddania do użytku przebudowanej i rozbudowanej olsztyńskiej hali widowiskowo-sportowej. Odpowiednie służby rozpoczynają techniczne odbiory nowego obiektu.

To jeden z największych projektów realizowanych w ostatnich miesiącach w stolicy Warmii i Mazur. Zgodnie z formalnymi wpisami, wykonawca zakończył prace budowlane 15 listopada, a teraz mogły zacząć się kolejne procedury.

– Nadal trwają drobne prace związane z porządkowaniem terenu i obiektu, a także jego wyposażaniem – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – To jednak nie przeszkadza w realizowaniu następnych działań.

Halę właśnie wizytują przedstawiciele straży pożarnej i SANEPiD-u. To niezbędne, by uzyskać potwierdzenie, że obiekt został wykonany zgodnie z wszelkimi normami i jest bezpieczny dla użytkowników. Ta procedura powinna potrwać kilka-kilkanaście dni.

– Gdy dostaniemy pozytywne opinie, będziemy mogli je przekazać Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego – dodaje prezydent Olsztyna. – Dołączymy do nich wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie.

Nowa hala pomieści ok. czterech tys. widzów. Boisko do gry w siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsal – to tylko niektóre z funkcjonalności głównej bryły. Natomiast w mniejszej znajdują się m.in. sala treningowo-rozgrzewkowa z miejscami na widowni dla tysiąca osób, sala podnoszenia ciężarów, judo, siłownia.

Z mniejszą bryłą sąsiaduje kryte lodowisko. Natomiast pod halą powstał podziemny parking.

Oficjalne oddanie Uranii do użytku jest zaplanowane na weekend 15-17 grudnia.

BRAK KOMENTARZY