Tymczasowy areszt dla 17-latka. Wiadomo za co

0
533

Policjanci prewencji z Działdowa zatrzymali 17-latka, który posiadał substancje zabronione. Nieletni wpadł podczas kontroli drogowej, gdy przewoził narkotyki samochodem nie posiadając uprawnień do kierowania. 

W Klęczkowie w gminie Działdowo patrol prewencji z Działdowa zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Audi A4.

Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili u kierującego autem 17-latka narkotyki w postaci zawiniątka z zawartością białego proszku amfetaminy, tabletek MDMA i 2C-B, w łącznej ilości prawie 400 gramów. Ponadto kierujący pojazdem nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci zatrzymali 17-latka do wyjaśnienia.

Razem z nim został zatrzymany 21-letni pasażer pojazdu, który był poszukiwany przez Komendę Powiatową w Mławie do ustalenia miejsca pobytu.

17-latek po przesłuchaniu i złożeniu wyjaśnień usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Okazało się, że przeszło 3,5 miesiąca temu ten sam nastolatek został zatrzymany przez działdowskich kryminalnych na terenie gminy Płośnica również będąc w posiadaniu substancji zabronionych. Wówczas funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim amfetaminę i marihuanę.

Decyzją sądu zatrzymany trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY