Top Inwestycja jest z Olsztyna

0
1705

Stolica Warmii i Mazur została wyróżniona w kolejnej edycji prestiżowego konkursu. Tym razem Olsztyn odbierze  laur za modernizację transportu zbiorowego.

Dwa razy w ciągu trzech edycji zadania realizowane w stolicy Warmii i Mazur znalazły się w dziesiątce najlepszych w Polsce Wschodniej. Uroczysta gala odbędzie się w czwartek (22 września) podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

Olsztyn podczas Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2016 został doceniony za tzw. projekt tramwajowy. O wyborze zdecydowała Rada Konsultacyjna, w skład której wchodzili m.in. biznesmeni, dziennikarze, samorządowcy, przedstawiciele administracji.

– Liczba zgłoszeń oraz zainteresowanie konkursem dowiodły, że rozpędzona Polska Wschodnia nie zwalnia ani na chwilę – mówi na łamach internetowej strony redaktor naczelny inicjatora konkursu, serwisu Portalsamorzadowy.pl, Rafał Kerger. – Cieszy też szerokie spektrum dziedzin, w które ostatnio inwestowały samorządy.

Wśród kryteriów, jakie były brane pod uwagę są m.in. rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne oraz nowatorstwo. Olsztyńska inwestycja, poza tramwajową linią to także przebudowa dróg i skrzyżowań, a także montaż Inteligentnego Systemu Transportowego. Inwestycja kosztowała blisko 552 mln zł.

– Bardzo cieszy mnie to wyróżnienie – nie ukrywa prezydent Piotr Grzymowicz. – Drugi rok z rzędu eksperci przyznają nam laur za zadanie, które ma poprawić jakość życia naszych mieszkańców. I z tą myślą już przygotowujemy się do rozszerzenia linii tramwajowej. Chcemy, by jak największa liczba mieszkańców mogła korzystać z tego ekologicznego, komfortowego i sprawnego środka transportu. A jak pokazuje badanie nastrojów olsztynian, ci, którzy mają dostęp do  tramwaju, chętnie z niego korzystają i sobie go chwalą.

W poprzedniej edycji konkursu w dziesiątce wyróżnionych inwestycji znalazło się Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel.

BRAK KOMENTARZY