Tegoroczna Stawigudiada obfitowała w wiele atrakcji

0
2343

Stawigudiada, to święto gminy Stawiguda, podczas którego na mieszkańców czeka wiele atrakcji sportowo-artystycznych. W tym roku pogoda dopisała, a mieszkańcy mogli pobawić się m.in. podczas koncertu Mezo, który był największą gwiazdą tegorocznej Stawigudiady.

Stawigudiada rozpoczęła się w piątek 14 lipca. Tego dnia miał miejsce plenerowy seans filmowy z cyklu  „Kino letnie  pod chmurką” – Stawigudiada to forma festynu. Jest to impreza kilkudniowa, która zaczęła się w piątek kinem letnim i trwa do soboty. W sobotę rano miały miejsce rozgrywki sportowe dla dzieci i młodzieży, a popołudniu koncerty dla naszych mieszkańców – powiedziała wójt gminy Stawiguda Irena Derdoń.

W sobotę na mieszkańców czekało naprawdę wiele atrakcji. Jak już wspomniała wójt gminy Stawiguda Irena Derdoń, na początku miały miejsce zawody sportowe, a dokładnie turniej szóstek piłkarskich o puchar wójta gminy Stawiguda, następnie na scenie wystąpił chór „Legenda” ze Stawigudy, który obchodzi 15-lecie powstania. Chór przez te 15 lat dorobił się bogatego i różnorodnego repertuaru. Śpiewa pieśni popularne, biesiadne, patriotyczne, religijne i chóralne. Zdobył wiele nagród i wyróżnień, min. w Jezioranach, Pieniężnie, Spychowie, Olsztynie, Braniewie, a tydzień temu chór zajął trzecie miejsce podczas Senioriady, która odbyła się w Ornecie. Pierwszym dyrygentem był Wiktor Żołnierek– muzyk, nauczyciel PSM w Olsztynie, który w tym czasie zamieszkał w Stawigudzie. W 2015 r. nowym dyrygentem została Danuta Nowakowska, która prowadzi zespół do dnia dzisiejszego.

Dzisiejszy koncert był koncertem jubileuszowym. Zaczęliśmy od utworów, które Wiktor Żołnierek nauczył chór, następnie były utwory, które ja przygotowałam, a później śpiewaliśmy razem z kapelą „Kosejder” – powiedziała, dyrygent chóru „Legenda”, Danuta Nowakowska.

Jeżeli chodzi o występy artystyczne, to podczas tegorocznej Stawigudiady wystąpił również Darek Nowicki, zespół S.O.S Abba Cover Show, a gwiazdą wieczoru był Mezo. Na zakończenie odbyła się dyskoteka „Pod gwiazdami”, którą poprowadził Dj Tico.

Stawigudiada to wielkie święto mieszkańców gminy Stawiguda, ale jest to również ważne wydarzenie, dla gmin partnerskich. W tym roku do Stawigudy przyjechali przedstawiciele gminy Morawica, z którymi stawigudzki samorząd utrzymuje od wielu lat przyjazne i partnerskie kontakty – Partnerstwo z gminą Morawica, trwa już ponad 20 lat. Wcześniej partnerstwo to przejawiało się przez wymiany dzieci i młodzieży, między naszymi gminami, ostatnio gościliśmy również seniorów z gminy Morawica, a w tym roku przyjadą jeszcze sportowcy. Oczywiście co roku spotykamy się, wymieniamy informacjami i nawet wzorujemy się na pewnych rozwiązaniach, które są stosowane w gminie Morawica. – dodała wójt gminy Stawiguda.

-Zawsze tutaj chętnie przyjeżdżamy. Te nasze spotkania odbywają się już od ponad 20 lat. Różne grupy się nawzajem spotykają, raz w Morawicy, raz w Stawigudzie, świętujemy swoje święta i jak zawsze życzymy mieszkańcom Stawigudy jak najlepszej zabawy. – podsumował zastępca burmistrza miasta i gminy Morawica, Marcin Dziewięcki.

Fotogaleria

BRAK KOMENTARZY