Premiera spektaklu „Jeremi się ogarnia. LOL” w Teatrze im. Stefana Jaracza

0
212

W sobotę na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie odbędzie się premiera spektaklu „Jeremi się ogarnia. LOL”, w reżyserii Tomasza Valldala-Czarneckiego.

„Jeremi się ogarnia. LOL” to opowieść o młodych ludziach, którzy znakomicie poruszają się w świecie wirtualnym, ale nie radzą sobie w rzeczywistym. Radość okazują tak – :), a smutek tak – :(. Jednak w ich życiu zdarzą się sytuacje, gdy trzeba będzie wynurzyć się ze swojej jaskini i zacząć rozmawiać „w realu”. Użyć prawdziwych emocji patrząc sobie w oczy.

Ponieważ scenariusz napisał Szymon Jachimek (autor m.in. „Jazdy na zamek. Musicalu krzyżackiego”), można liczyć na sporą dawkę humoru. Wyraziste postacie, dynamiczna muzyka, wartkie dialogi. Do tego niezręczne sytuacje w szkole, niechciane rozmowy z rodzicami i pierwsze dramaty miłosne. Czyli wszystko, co lubimy oglądać u innych, a czego nie chcemy przeżywać sami.

W teatrze pokazujemy relacje między ludźmi. Wchodzi dwójka aktorów na scenę i rozmawiają ze sobą. Czasy się jednak zmieniły i tej rozmowy bezpośredniej między ludźmi jest coraz mniej. Drugie życie toczy się w internecie i ten spektakl jest taką odpowiedzią, na to, jak obecnie wyglądają relacje pomiędzy młodymi ludźmi. Spektakl trwa 55 minut, więc absolutnie nikogo nie zanudzimy, a wręcz mam nadzieję, że zostawimy pewien niedosyt – powiedział Tomasz Valldal-Czarnecki, reżyser spektaklu.

Twórcy spektaklu mówią wprost, że jest to spektakl skierowany głównie do młodzieży, ale również osoby dorosłe znajdą w nim coś dla siebie.

Premiera: 17 listopada (sobota), godz. 18:00, Scena Margines

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY