Olsztyńskie PWiK ze swoją drogą

0
123

Ulica, którą przejeżdżać będą pojazdy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji już jest przejezdna. Dzięki temu ciężarówki ominą osiedlowe uliczki.

Wewnętrzna ulica została oddana do użytku w czwartek (4 października). Ten trakt był oczekiwany przez mieszkańców okolic ulic Oficerskiej i Fałata. Będą nim mogły poruszać się pojazdy spółki i te, które uzyskają zezwolenie ZDZiT.

Na początku roku prezydent Olsztyna zdecydował o dostosowaniu nawierzchni istniejącej drogi przez Las Miejski do tego, by mogły się nią poruszać pojazdy olsztyńskich Wodociągów – przypomina prezes PWiK, Wiesław Pancer.

Opracowany przez projektanta projekt tzw. ul. Wodociągowej zakładał trzy warianty wykonania nawierzchni drogi łączącej ul. Fałata z al. Wojska Polskiego: z płyt betonowych, asfaltową albo gruntową. Wytyczne miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Lasu Miejskiego zabraniają stosowania nawierzchni z materiałów innych niż naturalne. Dlatego zaproponowano wykonanie jej z kostki granitowej, która pozostała po rozbiórce nawierzchni olsztyńskich ulic podczas budowy linii tramwajowej. Kostka ta została wykorzystana do budowy nawierzchni drogi przez Las Miejski.

Koszt budowy drogi o długości 670 m to ok. 1,4 mln zł. Jej szerokość to 3 m. Na odcinku łączącym ulice Oficerską i Fałata z al. Wojska Polskiego nie zapomniano o tzw. mijankach umożliwiających przejazd pojazdów jadących z naprzeciwka.

BRAK KOMENTARZY